Blizzard’ın tüm evrenlerinde ki karakterleri ile coşturduğu Moba’sı Heroes of the Strom’a Eternal Conflict isimli bir yamanın geleceğini duyurmuştuk. Diablo temalı bu yamanın içinde ilk olarak Butcher ve “Hell vs Heaven” tadında da bir harita olacağı açıklanmıştı. Şimdi ise iki yeni karakterin daha geleceği belirtilmiş durumda.

HoTSButcher-610

Heroes of the Storm’da bildiğiniz gibi Diablo evrenin gelen bir çok karakter olmaya başladı. Tyrael, Diablo, Azmodan, Valla, Sonya ve Nazeebo en başta gelmişlerdi, daha sonra yanlarına Diablo 3’ün crusader sınıfı karakteri Johanna eklendi. Şimdi ise “Fresh Meat” bağırışı ve kancassıyla meşhur Butcher‘ın yanında efsane kral, The Skeleton King “Leoric” ile Diablo 3’ten Monk geliyor.

heroes_of_the_storm

The Skeleton King‘in ana özelliklerinden biri Uther the Lightbringer‘la benzerlik gösteriyor. Ölse bile savaş alanında kalıp özelliklerini kullanmaya devam edebiliyor. Ama hasar verme özelliği yok. Alacağı hasarlar da, ölüyken ayakta kalma süresini kısaltıyor. Level 10’da gelen “ulti” de denilen “heroic” özellikleri ise şöyle:

Entomb: Rakip karakterlerin çevresine duvar örerek onları hapsediyor.

March of the Black King: Diablo 3’teki dövüşünden hatırlayacağınız, efsane hareketi olan; elindeki gürz’ü savurarak ilerlediği hareketi. Bunu yaparken durdurulamaz oluyor ve her vuruşunda kendisi can kazanıyor olacak.

tsjemEBrR-ZS.878x0.Z-Z96KYq

Monk ise daha tamamlanmamış. Ama açıklanana göre başlangıçta, diğer karakterlerden farklı olarak “trait” seçme özelliğine sahip tek karakter olacakmış. Bu sayede karakter isterseniz “support” isterseniz “brawler” tarzı bir stil ile oyun içerisinde yer alacak.

- Yorumlar -