Bill ve Ted iki filmlik “underrated” maceralarıyla kalbimizi kazanmış efsane bir seri. İlki Bill & Ted’s Excellent Adventure, ikincisi ise Bill & Ted’s Bogus Journey olan filmler genç Keanu Reeves ve Alex Winter’ı bir arada görmemizi sağlamıştı.

Belki de Keanu Reeves’in en eğlenceli serisi olan bu Bill&Ted, üçüncü filmiyle uzun bir aradan sonra tekrar karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Serinin senaristleri Chris Matheson ve Ed Solomon bir araya geldikleri bir röportajda, filmin senaryosunun hazır olduğunu ve çekimlere başlamak için çok kısa bir süre kaldığını açıkladılar. Yeni hikayeye göre Bill ve Ted artık ellili yaşlarında evli ve çocuklu aile babaları olarak karşımıza çıkacaklar. İkilinin bu sefer dünyayı kurtarması gerekiyor ancak bu durum eşleri ve çocuklarıyla olan ilişkilerini zedeliyor. Bu durumla nasıl başa çıkacaklarını da göreceğiz.

Yeni filmin adı da belli; Bill & Ted Face the Music. Ne ile ilgili olduğu zaten isimden belli oluyor.

Steven Soderbergh’in yapımcılığını üstlendiği filmin yönetmen koltuğunda ise Dean Parisot’u göreceğiz. Henüz bir vizyon tarihi verilmese de umuyoruz çok beklemek zorunda kalmayız.

- Yorumlar -

Yazar Hakkında

Genel Yayın Koordinatörü

Ankara Barosu'na kayıtlı olarak avukatlık yapıyor. Atılım Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun. Eski frp sitelerinden Ejderİni'nin ve online oyun platformu Vendetta RPG'nin kurucularından. İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde 2011 yılında BilgiCon etkinliğinin yönetim kadrosunda bulundu. Fantastik, tarihi ve polisiye kitap tutkunu. Piyano ve klavye çalıyor. Küçüklüğünden beri konsol ve bilgisayar oyunu hastası.

İlgili Yazılar