Geçtiğimiz günlerde Han Solo filmi projesinden yönetmenler Phil Lord ve Christopher Miller’ın kovulması üzerine yeni bir isim arayışları başlamıştı. Görüle o ki, bu arayış kısa sürede son bulmuş. Bundan böyle Han Solo filmini Ron Howard çekecek.

Phil Lord ve Christopher Miller ikilisinin filmden çıkartılması, gündeme bomba gibi düşmüştü. Haliyle dedikodular da dolaşmaya başladı. Söylenen o ki; Star Wars V, VI ve Force Awakens’ın senaristi olan Lawrence Kasdan ile sette tartışan ikili, Han Solo’nun mizacı konusunda anlaşamadı.

Ron Howard

Daha eğlenceli bir Han Solo karakteri düşünen yönetmenler, Kasdan’ı karşılarında buldu. Kasdan’a göre olması gerekn Han Solo, bencil ve sarkastik bir karaktere sahip olmalı. E bizce de doğru olan bu. Bunun sonucu olarak da iki yönetmenle yolları ayırmak zorunda kalan Lucasfilm, hemen yeni yönetmen arayışına girişti.

Ron Howard’ın başında olduğu Han Solo filmi, 10 Temmuz 2017 tarihinde çekimlere devam edecek. Dramatik filmlere tutkusu bilinen Ron Howard’ı; A Beautiful Mind ve Cindrella Man filmleri ile tanıyoruz.

Umarız beklentileri karşılayan bir Han Solo görebiliriz.

- Yorumlar -

Yazar Hakkında

Genel Yayın Koordinatörü

İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde üniversite hayatına başladı. Şu an Ankara'da, Atılım Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde eğitimine devam ediyor. Eski frp sitelerinden Ejderİni'nin ve online oyun platformu Vendetta RPG'nin kurucularından. İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde 2011 yılında BilgiCon etkinliğinin yönetim kadrosunda bulundu. Fantastik, tarihi ve polisiye kitap tutkunu. Piyano ve klavye çalıyor. Küçüklüğünden beri konsol ve bilgisayar oyunu hastası. Bir yandan web masterlık yapıyor.

İlgili Yazılar