Konsollara çıktığı günden bugüne çılgın bir satış rakamı yakalayan oyun, PC’ye de gelince Rockstar‘ı aldı götürdü.

Peki nedir son durum? 52 Milyon (12 milyon kopyası 2013’te konsollara çıktığında ilk gün satıldı -preorderlar dahil-) adet oyun satılmış durumda. PC ve konsolların tamamında bu rakama ulaştılar ki, bu cidden inanılmaz bir rakam aslında. Hatta sadece geçtiğimiz ay içerisinde, Birleşik Krallık sınırları içerisinde tam 5 milyon adet satılmış.  Bu sayede GTA V en yüksek satış rakamına ulaşan 4’üncü oyun olmayı başardı. (Wii Sports, Tetris ve Minecraft var önünde) Ayrıca, pc versiyonunun Steam üzerindeki hali ilk gün 1 milyon adetin üzerinde satınca, önceden The Elder Scrolls V: Skyrim‘e ait olan Steam‘de ilk gün satış rekorunu da ele geçirmiş oldu. Ancak PC’lerde ilk gün satış rekoru halen Diablo 3‘ün elinde(ilk gün 3 milyona yakın, ilk hafta 6.3 milyon).

Rakamların yanı sıra, GTA V’in sadece PC versiyonunda olan, Rockstar Editör adı verilen film çekme yapısı da ileri nesil konsollara gelecekmiş. Ne zaman olacağı belirsiz olsa da, hazırlığı yapılıyor. PC versiyonu o kadar sevildi ki, bunu yapmaları lazımdı zaten. Çok güzel kısa filmler çıkıyor ortaya. Bazen kıskanmıyor değilim… Bir senaryo yazsak da çeksek dedirtiyorlar.

Oyun Türkiye şartlarında çok pahalı da olsa, bir hayli iyi durumda satış rakamları. Her oyuncunun evinde olması gereken bir oyundan bahsediyoruz.

- Yorumlar -