Uluslararası Dijital Oyun ve Eğlence Fuarı GameX bu yıl oldukça iddialı geliyor. 1-4 Aralık tarihleri arasında oyunculara kapılarını açacak fuarda birçok oyun yapımcısı ve teknoloji standları bulunacak.

gamex.com.tr’de sayaç geriye doğru ibresini hareketlendirmiş durumda. Sponsorlar, katılımcılar, konferanslar, turnuvalar ve birbirinden ilgi çekici oyuncu ödülleri ile GameX, eğlenceli geçeceğe benziyor. Fuar, 36 yıllık tecrübeye sahip Rönesans Fuarcılık ve Yayıncılık A.Ş tarafından organize ediliyor.

GameX ekibi yaptıkları işi şu şekilde tanımlıyor ve kendilerinden şöyle bahsediyor; “Türkiye’nin genç nüfusu ve bölgenin oyun endüstrisinin gelişimi GameX’i ve İstanbul’u, yerli ve yabancı oyun şirketlerinin buluşma noktası haline getirecek. GameX, kendilerini ve hizmetlerini uluslararası çevrelere tanıtmak, karşılıklı fikir alışverişinden faydalanmak ve uluslararası pazarda girişim ve geliştirme fırsatları bulmak isteyen katılımcılar için ideal bir çözümdür. Oyun pazarının en önemli organizasyonlarından biri olan GameX, oyun endüstrisinin uluslararası lider şirketlerinin katılımıyla Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgesinin en geniş kapsamlı dijital oyun etkinliği olacaktır.”

Şu an GameX 2016’ya büyük bir ilgi var. Çoğu katılımcı cosplay kıyafetlerini hazırlayarak bu gösteride yerlerini almaya hazırlanıyor. Oyuncu ve oyun yapımcılarının da heyecanları hissedilebiliyor.

GameX 2016, yine İstanbul’un en önemli buluşma noktalarından Lutfi Kirdar Kongre ve Külter Merkezi’nde yapılacak. Etkinlik 1-4 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek.

GameX 2016, daha önce olduğu gibi yine bol bol eğlence vaat ediyor. GameX Expo 2016’da görüşmek dileğiyle…

- Yorumlar -