Game of Thrones’un bitmesine 2 sezon ve toplamda sadece 13 bölümün kalması bizim gibi bir çok dizi hayranını üzmüş hem de yeni Fantastik dizi arayışına sokmuştu. Ancak bu haberle birlikte George R.R.Martin‘in yüreğimize su serptiğini söyleyebiliriz.

George R.R.Martin’in yazımlarında danışmanlığını yaptığı ve bazı kısımlarını da kendisinin yazdığı “Will Cards” adlı roman serisinin, Universal Cable Productions tarafından televizyon dizisi şeklinde yayınlanacağı açıklandı. Roman serisinde, 2.dünya savaşının ardından uzaydan geldiği düşünülen bir virüsün dünya çapında yaptığı etkileri, içinde bol bol süper kahramanın yer aldığı bir şekilde anlatılıyor. Spekülatif kurgu (kıyamet sonrası kurgusu) tarzında olan bu serinin bugüne kadar 20’ye yakın kitabı yayınlandı. Tv serisinin bu kitapların tamamından mı yoksa bir kaç tanesinden mi oluşacağı henüz kesin değil.

George R.R.Martin’in kendi blog sitesi üzerinden yaptığı açıklamaya göre dizinin yaklaşık 1-2 sene içerisinde yayınlanması bekleniyormuş. Önümüzdeki aylarda diziyle ilgili, oyuncu kadrosu,prodüksiyon ve yönetmenler gibi ekibin kimler olacağıyla alakalı daha kesin haberler gelecektir.  Bu arada unutmadan şunu da söylemekte fayda var; “Wild Cards” dizisi kaç sezon sürerse sürsün ilk 2 sezonda resmi olarak senaristler arasında George.R.R.Martin’i göremeyeceğiz çünkü Game of thrones ile yaptığı anlaşma buna izin vermiyor.

 

wild cards wild cards2

- Yorumlar -