Böyle haberlerle gelmeyin umutlanıyoruz! Mazide bir yara olan Firefly’ın geri dönmesi için her geçen gün yeni bir kampanya düzenleniyor. Şimdi ise Fox Yayıncılığın başkanlarından David Madden serinin dönebileceği yönünde bir açıklama yaptı. Ancak bir şartı var…

Firefly dizisi, değeri sonradan bilinen yapımlardan. Joss Whedon imzalı seri Fox tarafından adeta katledilmişti. Daha sonra da Universal tarafından filmi çekilmiş ve tamamen rafa kaldırılmıştı. Whedon da dizi piyasasından çekilip, film piyasasına yönelmişti. Malumunuzdur en son Marvel’in Avengers: Age of Ultron filmini çekti. Bir yandan da Agents of S.H.I.E.L.D. ile uğraşıyor. Yani Marvel’a kapağı atmış durumda.

Gelelim Madden’ın şartına. Yeni bir seri çekilecekse bunu başka bir yönetmenin çekmesini istemiyor. Projenin başında Whedon’un olmasını istiyor. Ki bizce de gayet makul bir istek. Biz de Whedon’un olmayacaksa kimseye yar olmasını istemiyoruz Firefly serisinin.

Daha önce serinin yapımcı-senaristi olan Tim Minear da Firefly konusunda kapıların kapanmadığını ve belki Fox-Netflix ortak yapımı gibi bir projeyle geri dönebileceğini belirtmişti.

Son olarak Whedon ise Age of Ultron’un ardından bir açıklama yapmış ve Fox ile Universal arasında bir telif hakkı sorunu olduğundan bahsetmişti. Kısacası durum hala belirsiz ancak biz yine de umutluyuz. Hadi beyler taşın altına elinizi sokma zamanı. Halledin şu filmi.

- Yorumlar -

Yazar Hakkında

Genel Yayın Koordinatörü

İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde üniversite hayatına başladı. Şu an Ankara'da, Atılım Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde eğitimine devam ediyor. Eski frp sitelerinden Ejderİni'nin ve online oyun platformu Vendetta RPG'nin kurucularından. İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde 2011 yılında BilgiCon etkinliğinin yönetim kadrosunda bulundu. Fantastik, tarihi ve polisiye kitap tutkunu. Piyano ve klavye çalıyor. Küçüklüğünden beri konsol ve bilgisayar oyunu hastası. Bir yandan web masterlık yapıyor.

İlgili Yazılar