Fallout 4’ün yöneticisi Todd Howard, Game Informer’a yaptığı açıklamada, Bethesda’nın resmi olarak mod desteğini Nisan ayında Fallout için açacağını belirtmiş.

Açıklamada;  “Mod desteğini ilk iki ek paket arasında oyuna eklemeyi hedefliyoruz, PC için nisan ayında hazır olacaktır. Ondan bir ay sonra Xbox One, ondan da bir ay sonra PS4’e gelir.” 

diyen Howard, aynı zamanda oyuna eklemeyi planladıkları “survival”(hayatta kalma) modundan da bahsetmiş ve bu modun da oyuna Steam’de beta versiyonu ile oyuna dahil edileceğini fakat belli bir zaman veremediklerini söylemiş. Yaptığı açıklamanın bir kısmı da şu şekilde:

“Survival modunun yeterince düzgün çalıştığına karar verdiğimizde onu Steam beta ile oyuna ekleyeceğiz. Bir süre betada kalacak, biz de bu sırada oyunculardan geri dönüş yapmalarını isteyeceğiz. Bu iş konsollara nazaran PC’de çok daha kolay oluyor. Bu yüzden ilk önce PC’ye, sonra da konsollara gelecek. Survival’ın oyuna eklenmesi çok uzun sürmeyecek. Eğer betaya eklediğimiz sürümün yeterince iyi olmadığını düşünürsek onu bir ay kadar betada tutabiliriz. Survival modunun tamamen farklı bir oyun gibi hissettirmesini istiyoruz.”,

Belki tam olarak beklediğimizi bizler alamadık Fallout 4’ten ancak, gelişmeler güzel.

- Yorumlar -