Bethesda’nın iki büyük serisi arasında bir bitki adeta köprü niteliği taşıdı. Her iki oyunda da karşımıza çıkan bu bitki, Fallout 4’de “Deneysel Bitki” olarak geçiyor.

nirnroot

Elder Scrolls oyunlarında karşımıza Nirnroot olarak çıkan bitki, Fallout 4’de Brotherhood of Steel’in gemisi Prydwen’de karışımıza çıkıyor. Ve evet her iki oyun serisinde olduğu gibi bunda da iyileştirme özelliği taşıyor.

eco68dfedgelqvvharog

Sadece aynı asseti kullandıkları için benzerlik taşıdığı da söylenebilecek bu bitki hakkında fan teorilerinden birisi iki serinin de aynı evrende geçtiği yönünde. Bunun nedeni de bitkinin bulunduğu yerdeki bilgisayar loglarından kaynaklanıyor.

kvoykqpwyespf5jxyoxs

Yazılar “NRT” koduyla geçiyor ve bunun açıkça “Nirnroot” kısaltması olduğunu söyleyebiliriz. Bunun dışında iki bitkinin de parlaması bir diğer benzerlik. Ayrıca Fallout 4’de “bir nehrin ağzında” bulunduğu söylenen bitki, Skyrim’de “sadece su kenarında yetişir” olarak geçiyor.

Loglarda bitkinin daha önce görülmemiş kimyasallar taşıdığı söyleniyor. Aynı zamanda parlamasının radyasyondan dolayı olmadığı da yazılanlar arasında. İşte tüm loglar:

zjniuifd3vvmma4jmgub

cku9uoxxx9bw2vvhy7bu

ud3mrxubdinantrwwkyd

ypkyvssgpkd8f27t7lqv

ssiezsrlv14usne3lmuw

Anlaşılan deney çok fazla ilerlemeden sonlandırılmış.

osghlyo09u9inpm7txps

Bu konuda daha fazla gelişme bulabileceğimizi sanmıyorum ancak oyunda hala keşfedilmemiş birçok şey var. Fallout ile Skyrim evreninin aynı olması düşüncesi bile hoş bence.

Kaynak: Kotaku

- Yorumlar -