Sezon 4’e uzun zaman önce ara veren Epic Rap Battles of History, bugün itibariyle kaldığı yerden devam ediyor.

Son olarak Steven Spielberg ve Alfred Hitchcock’un epik videosunu izlemiştik ve işte karşımızda, Lewis ve Clark vs. Bill ve Ted.

Lewis ve Clark, 1800lerin başında Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Thomas Jefferson tarafından Fransa’dan satın alınan Louisiana bölgesini keşfetmeleri için görevlendirilen kaşiflerdir.

Daha fazlası için: http://tr.wikipedia.org/wiki/Lewis_ve_Clark_Keşifleri

Bill & Ted ise, Bill & Ted’s Excellent Adventure ve Bill & Ted’s Bogus Journey isimli 1989 ve 1991 yapımı filmlerin karakterleridir. Filmlerde Bill karakterini Alex Winter ve Ted karakterini Keanu Reeves oynadı. Konusu ise bir telefon kulübesi sayesinde zamanda yolculuk yapan iki gencin tarihi karakterlerle karşılaşması olarak özetlenebilir. Tabi ki bu filmleri özetlemek yetmez, oturup izlemeniz gerekir. İzlediğinize de değer.

Detay için: https://eksisozluk.com/bill-teds-excellent-adventure–105737?nr=true&rf=bill%20and%20teds%20excellent%20adventures

- Yorumlar -

Yazar Hakkında

Genel Yayın Koordinatörü

Ankara Barosu'na kayıtlı olarak avukatlık yapıyor. Atılım Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun. Eski frp sitelerinden Ejderİni'nin ve online oyun platformu Vendetta RPG'nin kurucularından. İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde 2011 yılında BilgiCon etkinliğinin yönetim kadrosunda bulundu. Fantastik, tarihi ve polisiye kitap tutkunu. Piyano ve klavye çalıyor. Küçüklüğünden beri konsol ve bilgisayar oyunu hastası.

İlgili Yazılar