National Geographic’in ilk dizisi olan “Genius“un detayları belli oldu ve ilk trailerı yayınlandı. Dahi anlamına gelen Genius’un ilk sezonunda Albert Einstein’ın hayatı anlatılacak.

Bugüne kadar birçok dahinin hayatını biyografi haline getirip yazan, Walter Isaacson’un Einstein: His Life and Universe kitabından esinlenen dizinin çekimlerine şu anda Prag’da devam ediliyor. Bugüne kadar hiç dizi tecrübesi olmamasına rağmen ve başarılı olup olmayacağı bilinmemesine rağmen, cast ekibi bile bize çok güzel bir dizinin başlayacağını gösteriyor.

Diziyi Akıl Oyunları, Da Vinci Şifresi gibi filmlerin yönetmeni Ron Howard yönetecek. Einstein rolünü ise Karayip Korsanlarından tanıdığımız Geoffrey Rush üstlenecek. Einstein’ın gençlik yıllarının anlatıldığı kısımlarda ise bir diğer başarılı oyuncu Johnny Flynn rolü alacak.

Toplam 10 bölümden oluşacak olan Genius dizisinin 1.sezonunda Einstein’ın bilimsel araştırmaları ve fizikte çığır açan çalışmalarının yanı sıra onun tutkuları ve özel hayatı da işlenecek.

Unutmadan söyleyelim Genius, bir antoloji dizisi olacak. Yani her sezon farklı bir dahinin hayatı anlatılacak. 2.Sezonda ise hangi ünlü dahi’nin oynayacağı henüz kesin değil.

Dizi önümüzdeki Nisan ayında yayınlanacak.

 

- Yorumlar -