E3 2017, önceki senelere göre PC’ler için çok daha güzel geçti diyebiliriz. EA, Ubisoft ve Microsoft gibi firmaların çıkaracakları tüm oyunlar konsolların yanında PC’lere de geliyor. Önceden sadece konsollara özel oyunları daha çok görüyorduk ve açıkçası sinirleniyorduk. Bu sefer çıkacak olan oyunlar, her platforma geliyor. Biz de bunları sizler için derleyip toparlayalım dedik. Ancak o kadar çok oyun açıklandı ki bu oyunları ancak bir iki bölüm halinde sizlere sunabileceğiz. İşte E3’te çıkacağı açıklanan ve PC‘ye gelece olan oyunların ilk bölümü:

Anthem

Ne zaman çıkacak? 2018 sonbaharı
PC’ye geliyor mu? Evet!

Anthem, “open world sci-fi shooter” tarzında geliyor. BioWare’in bu kendisine farklı bir “genre” ile oyun çıkarıyor olması bile ilgi çekerken, oyun için ilk izlenimimiz şöyle; Destiny-Warframe ve Titanfall 2’yi harmanla, azıcık da Mass Effect kat. Konferansta izlediğimiz fragman ve oynanış görüntüler daha çok multiplayer co-op tarafına yönelse de, Drew Karpyshyn’ın da Anthem kadrosuna katıldığını öğrendiğimizde, BioWare tarzı bir hikaye anlatımın da geleceği de belli oldu diyebiliriz.

Destiny 2

Ne zaman çıkacak? 24 Ekim 2017 (Ağustos ayında beta)
PC’ye geliyor mu? Önce konsollara çıkacak, sonra PC’ye.

İlk oyunun kötü geçen lansmanından sonra, çok daha kaliteli ve etkili bir lansman geleceğini bekliyorduk. Hele de Activision/Blizzard ortaklığından doğan, Blizzard’ın da oyuna verdiği destek ile bu oyunun büyük bir çoşku ile gelecek olması heyecan yaratıyor. Ayrıca Nvidia’nın yeni Gtx1080’lerini Destiny 2 ile birlikte paketlemeye başlaması da oyunun PC’ler için apayrı bir güçle geleceğinin de ayrı bir göstergesi diyebiliriz.

Star Wars: Battlefront 2

Ne zaman çıkacak? 17 Kasım 2017
PC’ye geliyor mu? Elbette!

SW Battlefront 2’de tıpkı ilk oyun gibi efsane diyebileceğimiz görüntülere sahip bir şekilde geliyor. Ama daha da önemlisi, yeni sınıf sistemi ve silah çeşitliliği olacak.

A Way Out

Ne zaman çıkacak? 2018’in başları
PC’ye geliyor mu? Tabiki…

Brothers: A Tale of Two Sons’ın yapımcılarından eşsiz bir co-op oyunu geliyor. Üstelik ister online co-op istersek de splitscreen özelliği ile tek bir bilgisayardan da oynayabileceğiz. Hikaye bazlı olan oyunda hayat bir hapishanede başlıyor ve oradan kurtuluş ile de devam ediyor.

The Last Night

Ne zaman çıkacak? 2018’de
PC’ye geliyor mu? Evet.

Odd Tales’ın yapımcısı ve Raw Fury’nin dağımtıcısından 2.5D cyberpunk, yer yer Blade Runner’ı anımsatan bir oyun geliyor. Ortamlar olağanüstü güzel ve kesinlikle mutsuz bir hissiyat veriyor. Bununla birlikte, temaları hakkında bazı önemli sorular var kafalarda.

Assassin’s Creed: Origins

Ne zaman çıkacak? 27 Ekim 2017
PC’ye geliyor mu? Sıkıyorsa gelmesin…

Uzun zamandır belki de en çok beklenen oyunlardan biri haline geldi yeni Assassin’s Creed oyunu. Ubisoft’un resmi açıklamasından önce bir çok sızıntı ile ne geldiğini zaten görmemize rağmen, resmi açıklama da çoğu oyuncuda büyük bir heyecanlanma yarattı. Antik Mısırda geçecek olan maceralarımız da ciddi değişiklikler de mevcut gibi duruyor. Artık mini-map yok yerine kartalımız var. Oyun içerisinde RPG benzeri elementlerde de artış söz konusu.

Metro Exodus

Ne zaman çıkacak? 2018
PC’ye geliyor mu? Da !

Metro sersinin üçüncü oyununu açıkçası çok geniş bir kitle heyecanla bekliyordu. E3’te yayınlanan fragman da herkesi tatmin etmeye yetti. Yenilikler ile özünden kopmadan hazırlanan yapı gayet bizleri yakalamaya yetiyor. Gelse de oynasak dediklerimizden.

Monster Hunter World

Ne zaman çıkacak? 2018’in başları
PC’ye geliyor mu? İlk defa evet. Ama konsollardan sonra…

Büyük bir süpriz değil aslında ama Monster Hunter serisinin sonunda PC’lere de gelecek olması güzel oldu. İmha edilebilen ortamlar, hookshot kullanımı ve farklı yeni özelliklerin yanı sıra 4 oyunculu co-op sistemi ve gece/gündüz döngüsü; bu open world tarzı oyunda uzun zamanlar geçirmek isteyeceğimizi söylüyor diyebiliriz.

Call of Duty: WWII

Ne zaman çıkacak? 3 Kasım 2017
PC’ye geliyor mu? Soru mu bu? Tabi ki…

Yayınlanan fragman her ne kadar oyunun gerçek görünümü saklamak için değişik kamera açıları ile montajlanmış olsa da, bir kaç şeyi rahatça görebiliyoruz. Mesela “paratroopers”lar var, bomba koyma ve araçlara eskortluk etme gibi görevleri de gördük. Ama asıl değişiklik muhtemelen “War Mode” olacaktır. Bakalım seriyi eski şaşaalı günlerine geri taşıyabilecek mi?

Sea of Thieves

Ne zaman çıkacak? 2018’in başları
PC’ye geliyor mu? Evet

E3’de gösterilen korsan temaları oyunlar arasında en ilgi çekenlerinden biri Sea of Thieves diyebiliriz. Etkili bir “adventure sandbox” oyunu olacak gibi durmakta ve yine ilgi çekici multiplayer özelliklere da sahip bir oyun.

Life is Strange: Before the Storm

Ne zaman çıkacak? İlk bölümü bu Ağustos.
PC’ye geliyor mu? Evet

Life is Strange’in öncesini anlatacak olan oyun, üç bölümden oluşacak. Ki ilk bölümü de Ağustos ayında bizlerle. İlk oyunun ulaştığı başarının ardından bu oyun için heyecan duymamak elde değil…

Crackdown 3

Ne zaman çıkacak? 7 Kasım 2017
PC’ye geliyor mu? Evet

Crackdown bir süredir ortalıkta yoktu ama sonunda geri geliyor. Üstelik beklenmeyen bir bonus ile: Terry Crews.

Middle-earth: Shadow of War

Ne zaman çıkacak? 10 Ekim 2017
PC’ye geliyor mu? Evet

Devam Shadow of Mordor’un devam oyunu ilk oyundan bile daha iyi gözüküyor diyebiliriz. Özellikle yeni Nemesis sistemi çok ilgimizi çekmişti. Zaten E3 öncesi de gelen haberler ile de oyuna dair beklenti ve heyecanlarımızı da aktarmıştık. Yeniden Mordor topraklarına dönmek güzel ve vahşi olacak…

Tacoma

Ne zaman çıkacak? 2 Ağustos 2017
PC’ye geliyor mu? Evet

Tacoma’yı bir kaç yıldır ciddiyetle bekleyen geniş bir kitle mevcut. Microsoft konferasında gösterilen fragman çok fazla içerik detayına girmese de, uzay kaşifleri heyecanlı…

State of Decay 2

Ne zaman çıkacak? 2018 Baharında
PC’ye geliyor mu? Evet. Xbox Play olan heryerde…

İlk oyun eğlenceli ve şaşırtıcı derecede karmaşık bir zombi-hayatta kalma oyunu idi. İkinci oyun da aynı şeyleri vaat ediyor gibi duruyor. Farklı olarak, tek bir harita yerine üç farklı harita mevcut. Geliştirmesi çok da zor olmamış gibi dursa da, büyük bir yenilik sağlamıyor olsa da, kemik bir kitle için güzel bir oyun olacaktır.

Forza Motorsport 7

Ne zaman çıkacak? 3 Ekim 2017
PC’ye geliyor mu? Hemide Windows 10 Exclusive olarak…

Çoğu insanın hastası olduğu, geçen seneçıkan Forza Horizon 3’ten sonra heyecanlanmamak işten bile değil asında. İlk kez bir ana Forza oyunu PC’lere geliyor. Sıkı yarışlara hazır olun.

Dragon Ball FighterZ

Ne zaman çıkacak? 2018
PC’ye geliyor mu? Evet

Kimilerine göre E3’ün görsel olarak en heyecan verici oyunu Dragon Ball Z fighter. Dragon Ball serisine ilginiz olmasa da animasyonlar ilgi çekici…

Ace Combat 7

Ne zaman çıkacak? 2018
PC’ye geliyor mu? Evet

Ace Combat serisinin aslında 2017’de devam etmesi bekleniyordu ancak 2018’e kaymış durumda. Ama en azından artık PC’lere de geliyor. Futuristik ve modern hava savaşları sunan fragmanın ardından hem single hem de multiplayer oynayabileceğimizi öğrenmiş olduk.

Echo Arena

Ne zaman çıkacak? 20 Temmuz 2017
PC’ye geliyor mu? Evet, Oculus Rift ile bedava.

Echo Arena, VR özellikli bir spor oyunu. Oculus exclusive olarak görünen oyun için aynı zaman da PC exclusive de diyebilirz. Oculus Rift alırsanız da eğer oyun bedava olarak geliyor.

XCOM 2: War of the Chosen

Ne zaman çıkacak? 20 Ağustos 2017
PC’ye geliyor mu? E tabi ki..

XCOM 2’nin ilk büyük ek paketi olacak olan War of the Chosen, oyuna çılgında büyük yeni sistemler ekliyor. Öncelikle, The Chosen’lar bizleri izleyip, kovalayıp avlamaya yemin etmiş uzaylı düşmanlarımız olacaklar “campaing” içerisinde. Burada Shadow of Mordor’un Nemesis sistemi ile benzerlikler var diyebiliriz. Yeni insanlık grubu ile de dostane ilişkiler kurarak çok daha güçlü ünitelere sahip olabiliyorsunuz. Bunlar gibi bir çok daha detay mevcut.

- Yorumlar -