The Pack artık youtube kanalı üzerinden de daha aktif şekilde sizlere, oyun dünyasından gelişmeleri aktarmaya çalışacağız. Videomuzun tam metini de aşağıda yer almaktadır. İyi seyirler…

 

The Pack YouTube kanalımıza hoş geldiniz. Yeni başladığımız bu YouTube yolculuğunda oyun dünyasındaki gelişmelere buradan göz atacağımız video serimiz ile karşınızdayız. İlk videomuzda E3 2018 konferansında Bethesda’nın açıkladığı oyunları konu alıyor olacağız.

Bethesda, konferansın kendisine ayrılan kısmında toplam 11 oyuna ait görüntüleri ve bilgileri yayınlandı. Bu oyunlar Rage 2,  The Elder Scrolls: Legends, The Elder Scrolls Online için Wolf Hunter and Murkmire ek paketi, Doom: Eternal, Quake Champions, Prey için yeni mod ve dlc’ler; Wolfenstein 2: Youngblood, Fallout 76, The Elder Scrolls: Blades, Starfield ve tabii ki en çok istenilen ve beklenen oyun olan The Elder scrolls VI. Bu oyunlardan bizi tabii ki en çok heyecanlandıran ve belki de en çok beklediklerimiz tıpkı herkesin de beklediği gibi Fallout 76 ve The Elder Scrolls serisinin oyunları.

 

Fallout 76:

Önce bir Fallout 76’nın detaylarına şöyle bir göz atalım. Fallout 76 hem singleplayer hem multiplayer olarak karşımıza çıkıyor. Neredeyse bütün oyunların multiplayer etkisinden nasibini alıyor olması, Bethesda’nın da bu etki alanına girmesine neden olan bir durum. Çıkış tarihi 14 Kasım 2018 olarak açıklanan oyunun Power Armor Edition adı altında bir de koleksiyon versiyonu, şimdilik sadece Amerika’da ki oyuncular için piyasaya sunulacak. Bu versiyon o kadar güzel ki keşke Türkiye’ye de gelse veya birileri bize hediye etse de bir kutu açılış videosu da biz çeksek. Multiplayer kısmına dönersek, oyunun Ko-op şeklinde olması aslında şahsen çok hoşuma giden bir özellik. Çünkü özellikle 4 kişilik ekipler halinde Fallout dünyasında yaşamak, çoğu insanın da hoşuna gideceğine neredeyse emin olduğum bir durum. Oyunun survival özellikleri ile birlikte gelecek olması ve kalabalık bir ekiple geziyor olmamız, daha fazla RPG hissiyatını yaratacak olmasıyla birlikte, etrafta karşılaşacağımız olaylar, yaratıklar ve karakterlerimizin gelişimini yaratmamız kısmında kesinlikle daha etkili hissetmemize sebep olacaktır. Bu noktada Fallout 76’nın, Fallout 4 den 4 kat daha büyük bir haritaya sahip olacak olması çoğu oyuncu için de keşfedilecek daha çok yer ve gezilecek, yapılacak daha çok görev olacak anlamına gelir. Ayrıca oyuna gelen yeni özellikler de eğlenceli vakit geçirmemiz için güzel eklentilere benziyor. Örneğim C.A.M.P.

 

The Elder Scrolls:

Gelelim The Elder Scrolls serisi ile ilgili açıklananlara. The Elder Scrolls Legends ile ilgili konsol platformlarına da gelecek olması, duyurulan ilk kısım oldu. Daha sonra The Elder Scrolls Blades açıklandı. Bu oyun Fallout Shelter gibi hem mobil platformlar için hem de PC’ler için çıkacak, değişik oyun modları ile de bizi sadece bilgisayarda değil sokakta, metroda ve iş yerinde de oyalayacak bir oyun olarak göze çarpıyor. Şahsen Fallout Shelterın başarılı yapısının ardından bu oyun için de heyecanlanmadım dersem yalan olur. Ha unutmadan, oyunun ön satışı da başlamış durumda. Son olarak The Elder Scrolls hayranlarının Fallout 76 duyurulduktan sonra “hani nerede Elder scrolls 6!!” diye bağırmalarının peşine Bethesda muhtemelen daha yeni başladığı ve duyuracak çok bir şey olmasa bile gene muhtemelen senaryosunun ve geçecek arazinin, bölgenin belli olduğu The Elder Scrolls 6’yı duyurması, izleyenler ve oyuncular açısından çok büyük bir etki yarattı. Şu an bu oyunla ilgili bilgilerimiz çok kısıtlı olsa da, elimizde sadece bazı Reddit kullanıcılarının ortaya attığı spekülasyonlar dışında başka bir şey yok. O yüzden bu oyun hakkında söyleyebileceğimiz resmi olarak da hiçbir şey bulunmuyor. Ama tahminlerinize göre 2020 den önce çıkmayacaktır. Ama bu durum heyecanla beklemeyeceğimiz anlamına gelmiyor.

Gelelim bir diğer oyuna. Bethesda’nın daha önceden The Elder Scrolls ve Fallout dışında iki büyük oyun üzerine de çalıştığını, açıklamalarından biliyoruz. Ancak bu oyunların ne olduğuna dair hiçbir açıklama yapılmamıştı, ta ki bu sene yapılan E3 Konferansına kadar. Bu oyun Starfield adı altında, Open World temalı ve yaptıkları bütün işlerden daha büyük olduğunu söyledikleri bir bilim kurgu oyunu. Oyunun uzayda geçecek olması ve rpg öğeleri içerecek olamasının dışında çok da bir bilgimiz yok. Ancak oyuncular arasında bir merak ve heyecan yaratmadı da değil.

Bu büyük oyunlar dışında Bethesda’nın açıkladığı diğer oyunlarında fragmanlarını videomuzun aşağısında yer alan açıklamalar kısmında bulunan linkleriyle izleyebilirsiniz. Videomuzu beğendiyseniz ve yeni videolarımızı izlemek isterseniz, sayfamıza abone olmayı ve mümkünse arkadaşlarınızla paylaşmayı lütfen es geçmeyin. Hepinize izlediğiniz için teşekkür ediyor, bol eğlenceli, bol oyunlu, kafanızın rahat, gönüllerinizin huzurlu olduğu günler diliyoruz. Hoşça kalın.

 

 

- Yorumlar -