Yine büyük oyun firmalarının görkemli tanıtımlarıyla bir E3’ü bitirdik. Tıpkı bundan öncekiler gibi birçok oyun bizi heyecanlandırmayı başardı. Bazı beklediğimiz oyunların daha detaylı bilgilerini almanın yanı sıra yeni duyurulan bazı oyunlarla da bu heyecanımız katbekat arttı.

İşte E3 2018’de karşımıza çıkan bazı oyunlar:

1- Anthem (BioWare)

BioWare’in merakla beklenen yeni oyunu Anthem, etkileyici trailerı ve oynanış videosuyla etkinliğe damgasını vuran oyunlardan oldu.

2- Assassin’s Creed: Odyssey (Ubisoft)

Antik Yunan dönemine gideceğimiz yeni Assassin’s Creed oyunu, çoklu konuşma seçeneği gibi rpg ögelerine yer veren ilk AC oyunu olacak.

3- DOOM: Eternal (Bethesda)

2016 yapımı DOOM’un devam oyunu olarak açıklanan DOOM: Eternal bize yeniden cehennemin kapılarını açıyor.

4- Cyberpunk: 2077 (CD Projekt Red)

Merkla beklediğimiz CD Projekt Red oyunu Cyberpunk: 2077 nihayet görücü karşısına çıktı. Yine sağlam bir RPG oyunu bizi bekliyor gibi görünüyor.

5- Death Stranding (Kojima Production)

Hideo Kojima’nın aşırı hype yaptığımız dramatik oyunu Death Stranding’in nihayet oynanışını görme şansı bulduk.

6- The Last of Us Part 2 (Naughty Dog)

Etkinliğin beklenen oyunlarından bir diğeri de The Last of Us Part 2 oldu. Oynanış trailerı yayınlanan oyun oldukça dinamik etkileşimleri nedeniyle Tomb Raider yapımcısı tarafından “sahte” olmakla suçlandı. Yapımcı özür dilese de şüphe tohumlarını bir kere ortalığa serpiştirdi bile.

Bu da oynanış trailerı:

7- Skull And Bones (Ubisoft)

Ubisoft’un beklenen korsan oyununa daha detaylı bakma şansı bulduk. Hem trailerı hem oynanışı yayınlanan oyun bizi yeniden Karayipler’in serin sularına götürecek.

Şu da oynanış videosu:

8- Star Wars Jedi: Fallen Order (Respawn Entertainment)

Elimizde hiç bilgi olmasa da yeni bir Star Wars oyununun duyurulmasını memnuniyetle karşılayabiliriz. Tek bildiğimiz oyunun 2019’da çıkacak olması ve bir Jedi’ı oynayacağımız.

9- Hitman 2 (IO Interactive)

Hitman yeniden episodik oyunları bırakıp tek bir oyun halinde karşımıza çıkacak. Sean Bean’in sesiyle Agent 47’ın dünyasına giriş yapalım.

10- Days Gone (Bend Studio)

Bir diğer beklediğimiz oyun da Days Gone’du. Bizi yeni videolarıyla şaşırtmadılar.

11- Battlefield V (DICE – EA)

Yeni Battlefield oyunu ile yeniden İkinci Dünya Savaşı’na gidiyoruz. Multiplayer trailerı yayınlanan oyunda konsept harici çok değişen görünmüyor.

12- Call of Duty: Black Ops 4 (Treyarch – Activision)

Geçtiğimiz haftalarda duyurulan Black Ops 4 için multiplayer oynanışına göz atma şansını bulduk. Battle Royal modunun geleceği de açıklandı.

13- The Quiet Man (Square Enix)

Square Enix’in yeni oyunu The Quiet Man duyuruldu. Sağır bir karakteri canlandıracağımızı gördüğümüz oyunun konseptiyle ilgili çok fazla detay yok.

14- Dying Light 2 (Techland)

Epey sürpriz olan Dying Light 2 bi oynanış videosuyla birlikte geldi. Oyunda yüzlerce seçenekten neyi seçersek oyunu tamamen değiştireceği söyleniyor.

15- Just Cause 4 (Square Enix)

Kaos simülatörü Just Cause 4 de duyurulan oyunlar arasındaydı. Umuyoruz araba kullanımı konusunda gelişme kaydetmişlerdir.

16- Spider-Man (Marvel)

Bütün düşmanları bir arada görebileceğimiz bir oynanış videosu yayınlanan Spider-Man’in işi zor görünüyor.

17- The Division 2 (Ubisoft)

İlk oyunu çok da oyuncuyu tatmin edemeyen The Division, devam oyunuyla yeniden ekibinizi toplamanızı söylüyor. İlk oyun gibi karanlık olmayan bu ikinci oyunda bizi ne gibi yenilikler beklediğini göreceğiz. Şimdilik ben mesafeli durmayı tercih ediyorum.

18-Wolfenstein Youngblood (Bethesda)

Yeni Wolfenstein oyunu E3’te duyuruldu. Nazilere yine kök söktüreceğiz gibi görünüyor.

19- Devil May Cry 5 (Capcom)

Söylenecek söz yok görüyorsunuz. Yeniden Nero ile oynamaya can attığınızı biliyorum.

20- Kingdom Hearts 3 (Square Enix)

Şş hepimiz bekliyoruz. Sessizce trailerı bırakayım.

21- Twin Mirror (Dontnod)

Açıkçası merak uyandırıcı bir Dontnod oyunu bizi bekliyor. Vampyr’in ardından hemen yeni oyununu duyuran firma enteresan bir oyun hazırlıyor gibi görünüyor.

22- The Elder Scrolls: Blades (Bethesda)

Elder Scrolls evreninde geçecek olan mobil oyun Fallout Shelter’ın yerine geçecek gibi görünüyor.

23- Fallout 76 (Bethesda)

Online olarak karşımıza çıkacak olan Fallout 76 konusuna hepimiz merak içerisindeyiz. Şimdilik sadece “Nolur güzel olsun, nolur güzel olsun” modunda geziyoruz.

24- The Elder Scrolls VI (Bethesda)

Ve beklenen an geldi! Yıllardır adını özlemle andığımız, gelmesi için dualar ettiğimiz The Elder Scolls’un yeni oyunu duyuruldu. Ağlayabiliriz arkadaşlar.

 

 

- Yorumlar -