Dragon Age 2 ve Inquisiton’da karşımıza çıkan ve oyunu oynayan neredeyse herkesin (oyunu beğensin, beğenmesin) sevdiği cüce karakter Varric Tethras‘ın kendisine ait kitabı çıkıyor. Varric’in özellikle DA: Inquisition‘da bir hayli üzerinde durduğu, sizin de oynarken 19 bölümünü de oyun içinde bulabildiğiniz “Hard in Hightown” isimli kitabı gerçek hayattaki raflarda da yerini alacak.

Dark Horse Book” yayın evi ve “Penguin Random House“‘un ortak çalışması ile 2018’in Temmuz ayında kitap basılmış hale gelecek. Yayıncı firmadan gelen açıklamaya göre, 94 sayfa olacak olan kitabı kendileri “collected edition” olarak da adlandırıyorlarmış. Kitabın 24 sayfası tam sayfa illüstrasyonlardan oluşacakmış. Oyun içerisinde 19 bölümünü bulduğumuz kitap yaklaşık olarak 250-350 kelime gibi bir seviyedeyken, basılacak olan kitap elbette bu hikayeyi daha da genişletiyor.

“Twenty years of patrols have chiseled each and every stone of the Kirkwall streets into city guardsmen Donnen Brennokovic. Weary and weathered, Donnen is paired with a recruit so green he might as well have leaves growing out of his armor. When the mismatched pair discover a dead magistrate bleeding out on the flagstones, they’re caught up in a clash between a shadowy organization known only as the Executors and a secretive group of Chantry agents—all over some ancient artifact.” 

Hard in Hightown’un oyun içi versiyonunu hatırlatmak için Dragon Age wiki üzerinden de okuyabilirsiniz. Umarım kitap çıktıktan sonra, bizim yayın evlerimizden biri de Türkçe’ye çevirerek, ülkemiz raflarında da kendi dilimizde, güzel bir versiyonunu oluşturur.

BONUS: 
Varric’in soğuk esprilerinden biri…

- Yorumlar -