Bioware’in forum sayfasından öğrendiğimiz bir anket; Dragon Age: Inquisition‘a bir dlc’nin daha geleceğini söylüyor. Üstelik bu ankete göre “son bir macera” ve “Engisizyon’un kaderini belirlemek” gibi özellikler içeren bir dlc’den bahsediliyor. Hatta buyrun bir göz de siz atın.

Anket; “Thedas’ı breach’i kapatarak kurtardınız, peki şimdi Inquisition’a ne olacak?” sorusu üzerinden gidiyor. Ve “Elinizdeki ‘anchor’ birden parlar, Fade ile aranızdaki büyü yeniden hareketlenir. Gölgelerden suikastçiler saldırır. Düşmanların işgale başlar. Büyük düşmanı çok geç olmadan yok etmek için zamana karşı yarış başlar. Bu hikayede, takımınızla birlikte herşeyi başlatanı ortaya çıkartmak için son bir maceraya atılacaksınız” diyor.

Yazı buradan sonra biraz spoiler içerir. Oyunu bitirmemiş olanlar için yazıyı tamamlayayım. Uzun lafın kısası; muhtemelen 15$ gibi bir fiyata güzel bir dlc daha geliyor.(kesin bilgi değil)

Şimdi, oyunu bitirenler olarak kaldığımıza göre rahat rahat konuşalım. Bu dlc daha resmen açıklanmadı aslında. Anladığımız kadarıyla Fade’e gideceğiz, Qunari’lerin ordusu ile yüzleşeceğiz gibi belli başlı şeyler olacak. İlgimizi de çekiyor.

Mesela ben Fade’e gidip SolasFlemeth (mythal) arasındaki bağı çözmek tam anlamı ile açığa çıkartmak güzel olabilir. Tamam Flemeth eski elf tanrılarından Mythal. Onu anladık. Peki Morrigan‘ın oğlanı niye aldı? Solas artifact kırılınca neden küstü ve gitti? Solas tanrı mı olmaya çalışıyordu? Tanrı mıydı? Yoksa ölümsüz, antik elf yıllarından kalma ve bu sebeple de Fade içerisinde (ki elluvian’lar ile gezinti olayı) dolanan bir gezgin miydi?

Ayrıca Hero of Ferelden‘a masamızdan mesaj gönderdik ama bir de göreydik be?

Qunari-Orlais savaşı geliyor anladığımız kadarıyla. Peki Tevinter ve Ferelden bu savaşta nerede olacak? Inquistion’ın kaderini belirlemek adına bu savaş kritik önem taşıyacak belli ki. Chantry’yi kapatmak veya yeniden kurmak gibi seçenekler verilecek mi?

Kafamda tonla soru var. Ben bu soruların açıklanacağı DLC’leri bekliyordum. Ancak eğer yazanlardan yola çıkarsak ve bu son DLC ise, muhtemelen hepsi açıklanmayacağından, sorularımız hep var olacak. Halbuki Origins ve 2’de ki DLC’ler tonla soruya cevap vermişti. Hatta Mass Effect 2 ve 3’te de öyle.

Yalnız unutmayın, bunların hiç biri olmayabilir bile. Tamamen BiowareForum’daki ve Reddit’teki çılgınların ortaya çıkardığı bilgiler bunlar. Resmi açıklamanın gelmesini bekliyoruz.

 

- Yorumlar -