Rakamlar aslında bizim için çok da önemli değil, olmamalı da. Oyunun içi, hikayesi, oynanabilirliği herşeyden önce gelir bizler için. Ancak, sevilen bir oyunun sağlam rakamlara ulaştığını görmek de bazı kesimleri mutlu ediyor.

Dragon Age: Inquisition; Bioware tarihinin en iyi çıkış yapan, en iyi açılışını yaptığı oyun olarak tarihe geçmiş bulunuyor. 2014’ün son çeyreğinde piyasaya çıkan oyun, EA‘den Andrew Wilson‘ın açıklamasına göre tam 113 milyon saat oynanmış bile. 2015’e kadar ki satış rakamlarında da 97 milyon $ gibi bir rakama ulaşmışlar.

EA’in, ama özellikle de Bioware’in bu başarıya ihtiyacı vardı. Dragon Age 2‘nin tam bir fiyasko olması ve Mass Effect 3‘ün bekledikleri ilgiyi görmeyip, tam tersine hikaye sebebi ile ters tepki alması; firmanın kredisini bir hayli düşürmüştü. Ama şimdi; sanırım hepimiz Mass Effect 4 (ya da adı ne olacaksa) daha umutla bakabiliyoruz ve bu DA:I’in başarısından dolayı.

Ayrıca Andrew Wilson; direkt olarak bahsetmemiş olsa da, Dragon age, Battlefield, Sims ve EA Sports oyunları için DLC’lerin geleceğini de üstü kapalı şekilde belirtti; ki zaten bizler de bu DLC’lerin geleceğinden emindik. Yeter ki değerli, gerçekten oyuna birşeyler katacak şeyler olsunlar.

Tebrikler Bioware ekibi demek ve Dragon Age: Inquisition’ı oynamak düşüyor bizlere.

- Yorumlar -