Geçtiğimiz ay içerisinde çıkan, Divinity serisinin son oyunu Divinity: Original Sin 2‘yi, bir oyuncu tam 38 dakikada tamamladı. Oyun dünyasında “speedrunner” olarak bilinen, oyunları mümkün olan en hızlı şekilde bitirmeye çalışan bu tipler çok canımı sıkıyor. Benim saatlerim geçmiş hala daha “fort joy” da takılıyorum(ilk bölüm diyebilirim) adam neler yapıyor…

Bu şekilde bir RPG oynamak, muhtemelen hem bu oyuna büyük bir hakaret hem de çok sıkıcı ve saçma olsa da, bu tarz işlere girişen çok insan var. Onin isimli bu arkadaş da, oyun içindeki açıkları öğrenmiş, muhtemelen beta ve erken erişim sürecinde de oynamış ve nerede ne var, nasıl yapılır gibi soruları ezberlemiş. Sonrası ise tam bir koşturmaca. Konuşmaları hızlıca geç (1 1 1 1 space space space), görünmezlik iksiri kullan, sadece belli noktalarda yer alan kılıç, eldiven gibi eşyaları topla… Örneğin görünmezlik kullanarak AP biriktirip, ondan sonra saldırıyor timsahlara. Böylece sadece gerekli olan timsahı öldürüp, eşyasını alıp, savaştan kaçıyor… Ne zevki kaldı? Gene de bravo.

Bakalım ben ne zaman bitirebileceğim bilemiyorum ancak çoktan bu Onin denen arkadaşın 38 dakikasını kat be kat aştım elbette. Derin bir hikaye, sağlam bir kurgu ve klasik RPG öğelerini özlediyseniz kesinlikle Divinity: Original Sin 2’ye bir göz atın. Ekstradan modlar ile de oyunu daha da zenginleştirebileceğinizi de hatırlatayım ve sizi Onin’in videosu ile baş başa bırakayım.

- Yorumlar -