O gün bu gündür arkadaşlar hepimizin merakla beklediği E3 2016 oyun fuarı sonunda bizlerle. Hem de benim çok çok sevdiğim Dishonored 2‘den haberlerle!

Şurada Bethesda konferansı sırasında yayınlanan trailerı, benim yazımda da oynanış videosu hakkında kendimce yorumlarımı bulabilirsiniz. O zaman başlayalım.

Bildiğiniz üzere önceki oyunun sonunda sizin becerilerinize göre öyle ya da böyle biricik kızımız Emily; kraliçe olmuştu (Ya da olamadı). Şimdi ise artık Corvo’yu değil Emily’i oynayacağız, bu sefer elimizden canım anamızı değil tahtımızı alıyorlar (Işık yanıp sönüyor hop taht yok). Oynanış videosu, Empress’ın ölüm yıl dönümü ile açılıyor, sonrası olaylarımız gelişiyor.

İlk mekânımız Corvo’da olduğu gibi yer altı. Sonrasında da bir bakıyoruz rüzgârgülleri ve canım şehrimiz (Manzara yine harika). Şehrin enerjisinin büyük bir kısmı rüzgâr enerjisi, zaten görüyoruz. (Kalp)

Biri vergilerden memnun değil. Oyunun beni heyecanlandıran tarafı tabii ki yeni yetenekler. Ben önceki oyunda da yeteneklere âşıktım ama bu videoda gösterilenler… Bilemiyorum yani gerçekten çok güzel, sabırsızlanıyorum.
İlk yeteneğimiz Mesmerize, adından da anlaşılacağı üzere hipnoza dayalı bir yetenek. Sevgili düşmanlarımızın üzerine atıyoruz bize saldıramıyorlar. Hatta önlerinde dans etseniz bile görmüyorlar. Yani dikkat dağıtma değil, direk kör etme.

Diğer bir yeteneğimiz Domino, Allah’ım sen ne hoş bir yeteneksin ya! Burada da kabaca birbirine bağladığınız düşmanlarınızın birinin başına ne geldiyse onların da başına o geliyor. Ama sanırım bu yetenek belli başlı durumlarla kullanılabiliyor mesela haşırt dalarken olmuyor olabilir.

Bir sonraki yeteneğimiz ilk çıkan fragmanda da gördüğümüz Shadow Walk. Bildiğin Shadow Walk; gölgesin, yürüyorsun, kesiyorsun (Game of Thrones’ta da vardı ya hani). Herhalde en çok bunu kullanacağım ben.

Veeee işte beni benden alan o adını bilmediğim güzide yetenek (Videoda kaçırdım, vurmayın eninde sonunda öğreneceğiz). Bu yetenek ne yapıyor; ZAMANDA YOLCULUK YAPIYOR. Şimdi, The Silent Age diye bir oyun vardı zamanda geri gidiyordun sonra dönüyordun, işte puzzle çözüyordun falan. Bu onun bir üstü elimizde Outlander’s Timepiece’imizi tutuyoruz bunun üzerinde penceremsi bir şey var oradan bakınca mekânın geçmişteki halini görüyorsun işte kilitli kapı, düşman var mı? vs. bunları önceden gören gözün oluyor, ona göre hareket ediyorsun.

Hadi bir tane daha koyuyorum;

Yeteneklerin yanında bize yardım eden bir de doğa olayımız var. Bu yardımcımız da baya pis bir rüzgâr. Düşmanların görüşünü engelliyor veya dikkatini dağıtıyor. Bu da bizim gizliliğimize yardım ediyor. Umarım “Ya lütfen rüzgâr çıksın” diye yalvarmak zorunda kalmam.

İşte bu kadar. Ben baya heyecanlandım (Fiyatı da baya yüksek şu an ama bilemiyorum. Oynamayı da çok istiyorum). Gözden kaçan sizin gördüğünüz ayrıntıları da lütfen paylaşın. Heyecanla bekliyoruz. Oynanış videosunun tamamı da aşağıda, buyrun.

- Yorumlar -