Bir zamanların bilgelik meleği, ölüm meleğin dönüştü ve Nexus’da ki yerini aldı. Diablo’nun meleklerinden Malthael artık Heroes of the Storm’da…

Malthael yakın dövüşçü bir katil olarak Nexus’ta ki yerini aldı. En büyük özelliği ise vuruş gücünün karşısındaki kahramanların canına oranlı bir şekilde olması. Yani canı çok olana daha güçlü, canı düşük olana daha az vurmakta. Bu da tam bir tank katili durumuna sokmakta kendisini. Kahramanın en önemli yeteneği “Reaper’s Mark” olarak görülmekte. Karşı takımın kahramanlarına bıraktığı bu işaret 4 saniye boyunca üzerlerinde kalmda ve kahramanı maksimum canının yüzde 2.5 kadarını her saniye almakta.

No one can stop Death!

Heroic yetenek olarak bilinen, “ulti” olarak da halk arasında bahsettiğimiz yeteneğinde iki seçenek var.(tıpkı çoğu HotS karakteri gibi) İlk yeteneği “Tormented Souls”. Bu yetenek size 20 armor verip Reaper’s Mark özelliğinin otomatik olarak yakındaki tüm kahramanlara geçmesini sağlıyor. Böylece hem çevrenizdeki herkese hasar veriyorsunuz hem de Reaper’s Mark kullanan diğer özelliklerinizi de daha sık ve rahatça kullanmanızı sağlıyor. İkinci yetenek ise “Last Rites”. Bu yetenekle de karşınızdaki karakterin ölüm fermanını imzalamış oluyorsunuz. Ulti’yi kullandıktan 2 saniye sonra karşınızdaki karakterinin var olan canının yüzde ellisi(%50)sini direkt olarak yok ediyorsunuz. Ve canı %33’ün altında olan her karakter için de direkt ölüm demek oluyor bu özellik. Ayrıca Last Rites her kahraman öldürdüğünüz cooldown’unu indiren bir de talent’a sahip, ki bu kesinlikle çok çekici bir özellik gibi duruyor.

Malthael gün itibari ile Heroes of the Storm’da oynanabilir oldu. Ayrıca 26 Haziran’a kadar da, arkadaşlarınız ile HotS oynayarak görevleri tamamlarsanız; hem HotS için hem de Diablo 3 için ödüller kazanacaksınız.

- Yorumlar -