Elimizde öyle çok sıkı bir kanıt yok bu konu ile ilgili. Ama Blizzard‘ın son zamanla iş alımlarını yaptığı bazı noktalar var çok kritik olan.

Öncelikle şunu belirteyim, Diablo dünyası için kritik noktaya, yeni iş alımı gerçekleştirdi Blizzard. Biri “photo-realistic game designer” diğeri de, yeni bir “art director“. Ayrıca halen daha “game director” poziyonu için de birileri arıyorlar.

Bu noktadan yola çıkarak şunları belirtebiliriz, oyunun tüm tarzını değiştirecek bir sistem ile yeni oyun hazırlığına girdiklerini anlayabiliriz. “Photo-Realistic” dediğimiz teknik için en basit olarak Star Wars: Battlefront örneği verilebilir. Çok kaliteli ve gerçekçi görüntüyü, mümkün olan en az sistem gereksinimi ile oyuncuya sunmaktır. Bu alana yatırım yapan şirketin, yeni oyun için nasıl bir şeyler tasarladığını az çok tahmin edebiliriz. Ayrıca Diablo evreninin yaratıcılarından Chris Metzen‘in de emekliye ayrılması ile oyunun başka bir yola sapacağı da aşikardır.

Önümüzde bir BlizzCon mevcut ve insanlar Diablo evreni ile ilgili olarak bir açıklama geleceğine inanmış durumda. Eh, ateş olmayan yerden duman çıkmaz. Bizler de merak içinde bekleyip, resmi açıklamanın gelmesini umacağız… ancak bir D3 faciası daha yaşanmaması için Blizzard’ın elinden geleni yapacağına da eminim.

- Yorumlar -