Diablo 3’e bir aradan sonra yeni bir yama geliyor. 2.4.2 yaması ile oyuna yeni eşyalar ve bir çok şey de ekleniyor olacak.

Aslında ilk önemli yenilik, yeni zorluk seviyeleri. Biliyoruz ki oyun, sıkı oynayanlar için çok çabuk bir şekilde kolaylaşıyor. Bunun farkında olan ekip “Torment” seviyelerine XI-XII ve XIII’ü getiriyor. Ve tabi bu seviyeleri yeni yaratıklar (zorlayıcı) ve onlardan düşecek daha kaliteli eşyalar ile de destekliyorlar.

2.4.2 yaması ayrıca yeni “Legendary” ve “Set” eşyalar da getirecek oyuna. Bunların detaylarını merak ediyorsanız, yama notlarına bakabilirsiniz. Bunun yanı sıra çoğu insanın uzun zaman önce dile getirdiği bir özellik daha geliyor. Oyunun arayüzünü (UI) gizleme seçeneği geliyor. Böylece ekran görüntüsü almak isteyenler daha temiz ve güzel görüntüler yakalayabilecekler. “Minimap” üzerinde de geliştirmeler yaparak “pylon”ların görünmesini sağlayacak bir ikon ekleniyor.

Ayrıca “Infernal Machine” parçaları toplamak da biraz daha kolaylaşıyor. Eşyaların düşme oranlarında yapılan değişiklikler ile birlikte “Torment IV” seviyesinden itibaren %100 oluyor. Daha üst Torment’lerde ise artık ikinci eşyanın düşme olasılığı artmış olacak.

Tabi Diablo’culara bu yama yetmeyecek. Artık yeni bir genişlemenin de gelmesi gerekli. Ve tabi keşke “Rune Word”ler dediğimiz, Diablo 2’nin en güzel özelliği de Diablo 3’e eklense…

- Yorumlar -