Geçtiğimiz Mart ayında, Blizzard Starcraft: Remastered‘ı duyurmuştu. Şimdi de Diablo 2: Remastered mı geliyor diye sormamıza sebep olan bir olay ile karşı karşıyayız.

Blizzard’ın yayınladığı iş ilanlarının biri, sanki Diablo 2’nin “remastered” versiyonu için çalışmalara başlayacağı şeklinde yorumlanabilir durumda. Aranan ünvan “Lead Software Engineer, Engine” şeklinde. Yani adamlar oyunu yenileyebilecek bilgi ve birikime sahip olan, oyun motorundan da anlayan birini istiyor. Altındaki orjinal açıklama da şu şekilde:

“Compelling stories. Intense multiplayer. Endless replayability. Qualities that made StarCraft, Warcraft III, and Diablo II the titans of their day. Evolving operating systems, hardware, and online services have made them more difficult to be experienced by their loyal followers or reaching a new generation.

“We’re restoring them to glory, and we need your engineering talents, your passion, and your ability to get tough jobs done.”

Özellikle burada da gördüğümüz üzere, son cümle çok çekici. Ayrıca işe alınacak olan kişide aranan özellikler arasında “Diablo serisinin yapılarına ve mantığına hakim, geliştirebilecek ve güncelleyebilecek” şeklinde de bir madde mevcut.

1998 yapımı Starcraft’ın geri geliyor olmasının ardından gelen bu arayış ve bu açıklama biraz da olsa bir heyecan yaratıyor bizlerde. Bekleyip göreceğiz ama umarım doğrudur…

- Yorumlar -