Zaman yolculuğu… Günümüz filmleri veya kitaplarında her ne kadar sıradan ve olası görünse de doğru etmenlerle çok güzel, işlenebilir bir hale getirilebilir bir olay. İşte Legends of Tomorrow‘un yaptığı da tam olarak bu. Yanında “süper” bir takım olunca da tadından yenmiyor tek kelimeyle.

gg5jvzsalrvgursz8n5l

Hikayemiz 2016’da, Star City‘de başlıyor. Geleceğin dünyası Vandal Savage isimli, çizgi-romanlardan da aşina olduğumuz bir karakter tarafından fethedilmiş. Zaman efendilerinden biri olan Rip Hunter, süper-kahramanlardan (Ve sevgili kaçakçı ikilimiz Captain Cold ve Heathwave‘den) oluşan bir takımla olaya el atmaya karar veriyor. Tek çözümü daha olaylar başlamadan bitirmekte gören ekibimizle beraber yola koyuluyor.

Kısaca bunları konu alan dizinin bir çok sevilesi karakteri içermesi yönüyle kendini severek izletiyor. CW’nin diğer yapımları olan Flash ve Arrow’a göre bir nebze daha fazla aksiyon barındıran dizi kendini klasik drama esintilerinden de sıyırabilirse tadından yenmez. Başlı başına her karakter kendini izlettirmeyi başarıyor çünkü. Kötü adam seçimi gayet yerinde, konsepte de fazlasıyla uyum sağlıyor. Bu tür “aksiyon” odaklı dizilerin en büyük sorunu senaryonun bölümden bölüme tekrar etmesidir. İzlediğim kadarıyla Legends of Tomorrow’da böyle bir olaya rastlayamadım. Eğer aynı şekilde devam ederse, ömrü uzun ve kaliteli bir proje gibi gözüküyor. Bu tür yapımları sevmeyen kitlelere bile kendini izlettirmeyi başarabilecek kalitede olduğu aşikar. Sevmeyeninine bile fazlasıyla sevdirecek bir Captain Cold ve Heathwave var çünkü dizide.

here-s-the-first-official-look-at-legends

İlk kez görenler bu ekibi bir mini “Justice League” olarak görebilir ama tam aksine Justice League havalarından oldukça uzak ve eğlenceli bir ekip görüyoruz dizide. İleriki bölümlerle ilgili tek çekincem aksiyon dozajının düşmesi ve sıkıcı konuşma sekanslarının artması. Sıkıcı diyorum, çünkü özellikle Arrow‘da oldukça rastlanan bir olay gereksiz aşk meşk muhabbetleri vs. Zaman yolculuğu olayını nereye kadar götürebilirler emin değilim ama belirttiğim gibi doğru baharatlarla servis edilirse çok lezzetli bir yemek olabilir, veya felaket haline de dönüşebilir.

Şu anki haliyle günümüzde çoğalan süper-kahraman projelerinin arasından kendisini çıkarıp “ben buradayım” diyen oldukça başarılı bir dizi DC’s Legends of Tomorrow. Umarım aynı şekilde yoluna devam eder.

- Yorumlar -