DC’nin sinema dünyasına pek başarılı bir giriş yaptığı söylenemez. Her ne kadar umut vadeden projeler duyursalar da, bunları beyazperdeye istenilen şekilde aktaramadılar. Man of Steel ile kimine göre iyi, kimine göreyse kötü bir başlangıç yapan DC, Batman v Superman ve Suicide Squad filmleri ile hızlı adımlar atmak isterken tepetaklak oldu. Neyse ki Wonder Women‘la kendilerini bir nebze olsun kurtarmış gözüküyorlar. Justice League gibi önemli bir filmde de aynı hataya düşmezler derken Warner Brothers cephesinden gelen son haberler fanlarını biraz kızdırmış durumda. Bazı kaynaklardan gelen haberlere göre Warner Brothers DC için yeni bir sinema evreni planlıyor. İkinci bir evren. Çizgi romanlarda “Multiverse” olarak gördüğümüz olayı sinemaya uyarlamaya hazırlanıyorlar. Peki nedir bu Multiverse olayı?

Öncelikle ufukta yeni bir Joker projesi var. Hangover filmlerinin yönetmeni Todd Phillips ve ünlü yönetmen Martin Scorsese gibi isimlerin yer alacağı söylenen, Joker’in origin hikayesini anlatacak bu filmin DCEU’dan ayrı bir şekilde çekilmesi planlanıyor. Jared Leto olmadan. İşin ilginç tarafı yine Jared Leto’nun rol alacağı Gotham City Sirens ve Suicide Squad 2 de gündemde. Yani DC bize iki veya daha fazla evrende, aynı karakterleri farklı hikayelerle sunmak istiyor.

 

 

Batman filminin yönetmeni Matt Reeves verdiği röportajlarda filminin evrene atıfta bulunacak öğelerden uzak olacağını, diğer karakterlere dair referansları en aza indirgeyip tamamen Batman üzerine yoğunlaşmış bir film yapmak istediğini söylerken de bu haberleri destekler nitelikte açıklamalarda bulunmuştu. Neyse ki sonrasında attığı tweetlerle bizi rahatlattı ve “Batman” filminin DCEU’ya dahil olacağını doğruladı. Tabi bütün bunların yanında Ben Affleck‘in filmde yer almayacağına dair söylentileri de yalanlamış oldu.

Sinema, televizyon ve animasyon dünyasını ayırmış olan DC’nin sinema dünyasını tekrar ayırma çabası kulağa pek hoş gelmese de ileride daha güzel filmlerle karşımıza çıkacaklarını umuyoruz. Bizi tekrar hüsrana uğratma DC/WB !

 

- Yorumlar -