Dawngate Ekran Görüntüsü 2

EA’nin üzerinde 18 aydır uğraştığı MOBA tarzı online oyunu Dawngate tarafından kötü haberler alıyoruz.

Akşam saatlerinde Dawngate sitesine düşen bir yazıyla oyunun yapımına devam edilmeyeceğini öğrendik. Ancak bundan yaklaşık yarım saat sonra yazı ortadan kayboldu. Facebook sitesi ve Twitter adresinde linkleri dursa da, linklerden yazıya ulaşmak mümkün değil. Saat 22:35 civarında yeni bir yazı EA sayfasına koyuldu.

Bu belirsiz durumdan da en çok Dawngate oyuncuları rahatsız olsa gerek.

EA’nin oyunları yüzüne gözüne bulaştırmasına zaten alışığız bu nedenle “Bi çıksın da ondan sonra bakarız abi” dediğimiz Dawngate, anladığımız kadarıyla hiç çıkmayacak.

İşte yazının tam metni:

“Today, I have the unenviable task of announcing that we’ve decided to stop development of Dawngate.”

” Dawngate has been in beta for almost 18 months, including a full open beta for the past six months. Through that time, we’ve taken a lot of feedback from players and delivered lots of new features and innovations. And although the game has grown, we’re not seeing the progress we’d hoped for. This isn’t the outcome we wanted, but beta testing is about learning and improving, and ultimately, about making difficult decisions about how to proceed.”

“As a part of the process of closing down Dawngate, we’ll continue to operate the game for the next 90 days. All players will be entitled to a full refund of any money spent during the beta. For most players, we’ll process those refunds within the next 10 days. If we don’t have current payment information on file for you, we’ll need to reach out first before initiating the refund. If you have any questions, you can reach us at help.ea.com.”

Dawngate Ekran Görüntüsü

 

Türkçe’ye çevirirsek durum şu:

“Bugün, Dawngate’in geliştirmesine devam etmeyi bırakma karaı aldığımızı açıklamak gibi hoş olmayan bir görevim var.

“Dawngate, geçtiğimiz altı ay tam açık beta da olmak üzere, neredeyse 18 aydır betadaydı. Bu süre zarfında, oyunculardan bir çok geri bildirim aldık ve bir çok yenilik getirdik. Oyunun büyümesine rağmen bu büyüme umduğumuz seviyeye ulaşmadı. Bu bizim de istediğimiz bir sonuç değildi ancak beta testi öğrenme ve geliştirme için yapılıyor ve yaptıklarımızla ilgili zor kararlar vermek zorunda kalabiliyoruz.”

“Dawngate’i kapatma aşamamızın bir parçası olarak oyuna desteğimizi 90 gün için daha vereceğiz. Bütün oyuncular betada harcadıkları paraların tamamını geri alabilecekler. Çoğu oyuncumuz önümüzdeki 10 gün içerisinde geri ödemelerini alacak. Eğer ödeme bilgileriniz eksik iste, ödemeyi yapmadan önce size ulaşacağız. Eğer herhangi bir sorunuz varsa, bize help.ea.com adresinden ulaşabilirsiniz.”

Bu yazıyla EA bir oyunu daha yüzüne gözüne bulaştırmış oldu. Umarım oyuncular paralarını düzgün şekilde geri alabilirler.

Gözüm üzerinde EA!

- Yorumlar -