Noclip isimli youtube kanalı, CD Projekt Red ile beraber, oyun tarihinin en iyi oyunlarından biri (hatta en iyisi) olarak gösterilen The Witcher serisinin köklerine kadar inen bir belgesele imza atıyor.

The Witcher serisi hayranlarının kesinlikle izlemesi gerektiğini düşündüğüm, ve aslında herkesi etkisi altına alabilecek muhteşem bir başarı hikayesi anlatılıyor diyebiliriz. Korsan oyunlar satan bir grubun, şimdi dünyanın en büyük oyun firmaları arasında yer almasına kadar gelen bir süreç.

Şimdiye kadar üç video yayınlandı. İlk video tamamen CD Projekt Red’in oluşum süreci, ikinci video The Witcher 1 ve 2’de yaşanılanlar ve ortaya çıkışları iken, üçüncü videoda The Witcher 3’e geçiş başlıyor ve “Creating the world of The Witcher 3” adı ile video yayınlanıyor. Bu yayınlanan dışında daha bir kaç bölüm de gelecek. Yani belgesel serisinin şimdilik ortalarındayız diyebiliriz.

Şuraya videoları da koyayım ve sizler de bu belgeselin keyfini çıkartmaya başlayın. Unutmadan, videolarda Türkçe altyazı seçeneği de mevcut.

Ayrıca The Witcher 3: Wild Hunt çıktığında biz de şöyle bir inceleme yazmış ve oyunun neden yılın (hatta bence artık yılların) oyunu olduğunu anlatmaya çalışmıştık.

UYARI: Videolar yeniden bu efsane seriye dalıp, oyunları oynamanıza neden olabilir 🙂

The Witcher Belgeseli:

- Yorumlar -