Sony’nin E3 konferansına buradan bütün sevgimi gönderiyorum arkadaşlar. Beklediğim belli başlı konferanslardan biri de Sony’nindi. Geçti gitti. Fena.

Horizon: Zero Dawn

Beni şaşırtan oyunla başlamak istiyorum. Önce biraz bahsedeyim kıyamet sonrası yemyeşil bir açık dünya oyunu. Benim ilk dikkatimi çeken karakterlerin tasarımıydı ama yetmemişti. Bu oyuna karşı çok karmaşık duygular içindeydim çünkü ben de çok fazla bir heyecan yaratmamıştı. Demek ki oynanış videosunu izlemem gerekiyormuş.

Bakar mısınız bu ne kadar güzel, harika bir şey. Kelime bulamıyorum gerçekten etkilendim, kedim bile etkilendi. O taklalar, o harita, o manzara (Benim gibi manzara takıntısı olan biri için cennet)…

Death Stranding

Gelelim n’oluyor? Oyununa. Çünkü gerçekten tek dediğim n’oluyor oldu hayır yani beğenmediğimden değil, merak ettiğimden. Canım Kojima. (Bir de ben şarkıyı çok beğendim videonun sonuna doğru sol altta yazıyor.)

Bu da Kojima’nın ateş eden girişi için, heyecanınız artsın diye;

Detroit: Become Human

Şimdi de haber almayı beklediğim oyuna geldik. Quantic Dream’i zaten Heavy Rain’den biliyoruz, bizi ne hale getirdiklerini de biliyoruz. İşte yine bu amaçlarından geri durmamışlar, bizi bir sürü seçim-sonuç ilişkisine boğacaklar orası belli. Benim gibi kararsız bir insan ne kadar güzel bir hikâye yazabilir androidlerimize bilemedim.

Batman: Arkham VR

Gel gelelim buna. Batman olmak ister miydiniz? Tabii ki isterdiniz. Alın size fırsat, çıldıralım.

Resident Evil 7

Fragman, izlediğimde bende beğenmekle beğenmemek arası garip duygular uyandırdı. Yani böyle Silent Hill mi Resident Evil mı? Biraz karıştım. Yorumlara bakayım bir tek ben miyim diye ne yazık ki durum aynıydı. O yüzden buyurun kararı siz verin.

God of War

Yine Kratos’un öfkesiyle çoşacağız, derken ‘be calm’ dedi, ama sonra düzeldi. İşte oynanış trailerı;

Days Gone

Last of Us 2 beklerken, o olabilecekken kıyısından dönmüş Days Gone geldi. Olsun iyi geldi zira ben beğendim. Nedendir bilinmez asla kötü bir sonuç beklemiyorum.

Spider-Man

Yeni bir Spider-Man oyunu geliyor. Üstelik eski güzel Spider-Man’ler kıvamında geliyor. Hadi bakalım.

Skylanders Imaginators

Crash Bandicoot’u kendi oyunuyla beklerken, Skylanders’ta gördük. Biraz hayal kırıklığı yaptı mı? Evet yaptı.

Son olarak Final Fantasy XV

Merakla beklediğimiz Final Fantasy XV için uzun bir trailer yayınlandı. Trailerın tamamını izleyince, yılın oyunu ödülleri görünmeye başlıyor.

Bir Sony konferansı daha geldi geçti ben hayal kırıklığına uğramadım (çünkü Bethesta’da baya üzülmüştüm). Bekliyorum nasıl olacak, bakalım hayal kırıklığına uğrayacak mıyız? Şimdilik güzel manzaralar, harika hikâyeler bizi bekliyor.

- Yorumlar -