Blizzard’ın en çok değer verdiği oyunlarından biri olan Diablo serisinden maalesef ki yeterli gücü yakalayamayan Diablo 3 için yeni planlarını BlizzCon’da açıklamaya devam ediyorlar. Diablo isminin 20nci yılı kutlamaları dahilinde yep yeni bir yama geliyor.

Frank Pearce’ın açıklamasına göre orjinal Diablo, yani Diablo 1 artık Diablo 3’ün içerisinde yer alacakmış. Oyuncular lanetlenmiş katedral’e geri dönecek ve eski oyuncular anılarını yaşarken, yeniler yeni tatlar görecek. Bu bölüm 16 seviyeden oluşan ve dört ana “boss”a sahip bir yapıda olacak. Hatta bu kısmı daha da nostaljik kılmak adına oyunda bir de yeni filtre ekliyorlarmış. Böylece herşey hem daha karanlık ve film greni varmış gibi görünecek şekilde olacakmış. Ayrıca Diablo 3’teki gibi karakter 360 derece her yöne koşmak yerine, Diablo 1’deki gibi 8 farklı açıda koşabilecek sadece. Kısacası 1996’ya cidden geri dönüyoruz.

“Public Test Realm”‘e haftaya geçecek olan bu yama çok yakında da oyuna gelmiş olacak. 20 yıl öncesine dönmenin tadı yakın.

- Yorumlar -