Sıkı tutunun çünkü zaten görsel bir şölen olacağı belli olan Blade Runner 2049 için Hans Zimmer’ın ek besteler yapacağı açıklandı.

Denis Villeneuve’ün merakla beklediğimiz bilim kurgu distopyası Blade Runner 2049’un müziklerini halihazırda Jóhann Jóhannsson yapıyordu. Villeneuve’ün düzenli olarak çalıştığı Jóhannsson’a ek olarak bu filmde Hans Zimmer de besteleriyle destek sağlayacak.

Burada en önemli nokta Zimmer’in Jóhannsson’un yerine getirilmemiş olması. Yani birlikte çalışarak ek besteler üretecekler gibi görünüyor.

Bu tarz yardımlaşmaları daha önce de gördüğümüz için çok da şaşırmadık. Benzer bir olara Star Wars: Rogue One çekilirken yaşanmış ve serinin bestecisi Alexandre Desplat işleri yetiştirmesi mümkün olmadığı için Michael Giacchino’dan yardım almıştı.

Blade Runner 2049’un müziklerinin ne kadarı Zimmer’e ne kadarı Jóhannsson’a ait olacak onu 6 Ekim’de görebileceğiz.

- Yorumlar -

Yazar Hakkında

Genel Yayın Koordinatörü

İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde üniversite hayatına başladı. Şu an Ankara'da, Atılım Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde eğitimine devam ediyor. Eski frp sitelerinden Ejderİni'nin ve online oyun platformu Vendetta RPG'nin kurucularından. İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde 2011 yılında BilgiCon etkinliğinin yönetim kadrosunda bulundu. Fantastik, tarihi ve polisiye kitap tutkunu. Piyano ve klavye çalıyor. Küçüklüğünden beri konsol ve bilgisayar oyunu hastası. Bir yandan web masterlık yapıyor.

İlgili Yazılar