Leonardo Da Vinci kitabının film uyarlamasında Da Vinci’yi adaşı DiCaprio oynayacak.

Walter Isaacson’un Leonardo Da Vinci kitabının film uyarlaması konusunda Paramount ve Universal arasında süregelen çekişme sona erdi ve bu çekişmeden galip ayrılan taraf Paramount oldu. Haliyle filmin çekimleri için de geri sayım başladı.

Leonardo DiCaprio’nun ünlü mucit ve ressam Da Vinci’yi oynayacak olması bir hayli enteresan çünkü DiCaprio’nun annesine oğluna bu ismi verirken Da Vinci’nin ismini vermek istemiş. Nitekim DiCaprio da daha önce bu rolü istediğini belirtmişti. Eh, DiCaprio isterse o rolü alır gibi bir durum var artık ortada.

1452 ve 1519 yılları arasında yaşayan Leonardo Da Vinci’nin biyografisini anlatacak filmin çekimlerinin ne zaman başlayacağı ve sinemalara ne zaman geleceği henüz belli değil. Aynı zamanda DiCaprio’nun bu filmin yapımcılığını da üstleneceği söyleniyor.

- Yorumlar -

Yazar Hakkında

Genel Yayın Koordinatörü

İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde üniversite hayatına başladı. Şu an Ankara'da, Atılım Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde eğitimine devam ediyor. Eski frp sitelerinden Ejderİni'nin ve online oyun platformu Vendetta RPG'nin kurucularından. İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde 2011 yılında BilgiCon etkinliğinin yönetim kadrosunda bulundu. Fantastik, tarihi ve polisiye kitap tutkunu. Piyano ve klavye çalıyor. Küçüklüğünden beri konsol ve bilgisayar oyunu hastası. Bir yandan web masterlık yapıyor.

İlgili Yazılar