Hala uçan arabalarımız veya kendisini kurutan ceketlerimizi olmasa da günümüz teknolojisine neredeyse ulaşan bir bilim kurgu filminden bahsediyoruz.

Geleceğe Dönüş (Back to the Future) üçlemesi, sinema tarihine adını altın harflerle yazdıran bir fenomen oldu. Steven Spielberg’ün yapımcılığını yaptığı ve Robert Zemeckis’in yönetmen koltuğunda oturduğu Geleceğe Dönüş filmi her zaman devamını da çekseler dediğimiz efsaneler arasına yer aldı.

1985 yılında geçen ve başrollerinde Michael J. Fox ile Christopher Lloyd’un oynadığı seride, Marty McFly rolündeki Fox, ikinci filmde 2015 tarihine gelmiş ve çeşitli olaylar yaşanmıştı. Öyle ki o zaman için bilim kurgu düzeyinde olan bir çok teknolojiyi bugünkü teknolojimizle başarmış bulunuyoruz. Geçtiğimiz aylarda duyurulan Lexus’un Hoverboard’u bunun en çarpıcı örneklerinden. Bunun yanında Nike firmasının gelecek ay (Marty’nin 2015’e geldiği ay.) kendi kendini bağlayan ayakkabılarını piyasaya süreceği yönünde dedikodular var.

Geleceğe Dönüş efsanesi yeni bir filmle karşımıza çıkmıyor ancak 21 Ekim 2015 tarihinde bir belgeselle dönüyor. Back to the Future belgeseli Back in Time için bir de trailer yayınlandı.

- Yorumlar -