Bu gece prömiyeri yapılan Battlefield’ın yeni oyunu Battlefield 1 olarak duyuruldu. Hepimizin beklediğinin aksine bu sefer 1. Dünya Savaşı’na gidiyoruz.

Daha önce Battlefield 5 ismiyle çıkmasını beklediğimiz oyunun isminin Battlefield 1 olduğu açıklandı. Tabi iş böyle olunca merak ettiğimiz şeylerin sayısı da artıyor. Mesela, Osmanlı Devleti yer alıyor mu?

Ayrıca konsept fotoğraflarda ve trailerda gördüğümüz atlı süvariler mevzusu da var. Karşımıza çıkacakları belirtildi ancak kullanıp, kullanamayacağımız henüz belli değil.

Battlefield 1’i EA veya Origin Access sahiplerinin 18 Ekim’de oynamaya başlayabileceği ve tam sürümün 21 Ekim’de piyasaya sürüleceği de duyuruldu.

Bombardıman uçakları, savaş gemileri, süvariler, tanklar ve zeplin! Kafamızda deli sorularla sizi trailerla baş başa bırakıyoruz.

Şunlar da açıp açıp bakmalık resimler:

- Yorumlar -

Yazar Hakkında

Genel Yayın Koordinatörü

İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde üniversite hayatına başladı. Şu an Ankara'da, Atılım Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde eğitimine devam ediyor. Eski frp sitelerinden Ejderİni'nin ve online oyun platformu Vendetta RPG'nin kurucularından. İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde 2011 yılında BilgiCon etkinliğinin yönetim kadrosunda bulundu. Fantastik, tarihi ve polisiye kitap tutkunu. Piyano ve klavye çalıyor. Küçüklüğünden beri konsol ve bilgisayar oyunu hastası. Bir yandan web masterlık yapıyor.

İlgili Yazılar