Marvel Sinematik Evreni, günbegün yeni karakterler ve hikayelerle büyümeye, genişlemeye devam ediyor. Beyaz perdede 10. yıllarını Avengers: Infinity War ile taçlandırmaya hazırlanan Marvel Evreni’nin, Netflix dizilerinde yer alan karakterlerinin MCU’daki yerleri hala bir açıklığa kavuşturulmamıştı. Geçtiğimiz günlerde Infinity War filminin yönetmenlerinden Joe Russo, önceliklerinin bu olmadığını ama bu fikrin hep akıllarında yer aldığını şu sözlerle açıkladı:

Bütün bunları değerlendirdik. Ama şu var ki, elimizde 60’a yakın karakter var ve bunlarla bir hikaye anlatmamız gerekiyor! Üstelik diğer yönetmenlerle (Taika Waititi, Ryan Coogler, Scott Derrickson, Peyton Reed ve James Gunn) aynı anda iletişim halinde kalmak yeterince zor ve bunlara ek olarak Netflix ekibini eklememiz mümkün değil. Şu anki işimiz elimizdeki evrenle ilgilenmek.

Marvel’ın buna benzer ilk hamlesini Agents of SHIELD dizisi ile görmüştük. Avengers filminde yer alan Coulson karakterinin diziye transferi ile film ve dizi evreninin ortak olduğu bir şekilde doğrulanmıştı. Bakalım aynı hamleyi Netflix cephesinde de görebilecek miyiz. Kimsenin Daredevil ve Spider-Man‘in beraber kötü adamları tokatlamasına itiraz edeceğini zannetmiyorum.

 

- Yorumlar -