Ubisoft’un bu sızıntılarının kasıtlı olmadığını düşünen kalmamıştır herhalde. Bir çeşit “Hype” yaratıp herkesin de bu trene binmesi için yapılan bir viral çalışma olarak görüyorum ben. Neyse gelelim sızıntıya.

Sızan görsel bir pre-order kartı. Üstelik “Gold Edition” diye adlandırılmış bir versiyonu. Oyunun adının , söylendiği gibi Assassin’s Creed: Origins olduğu aşikar burada. Adının Ba Yek olduğu iddia edilen ana karakteri de görüyoruz.

 

Gördüğünüz üzere, sızan görüntü de piramit, ana karakter ve Büyük Giza Sfenks’i dikkatimizi çekiyor. Demek ki oyun M.Ö. 2558’den sonra geçiyor. Ama hepsinden önemlisi muhtemelen oyunun DLC’lere sahip olacağını maalesef ki bu görselden öğrenebiliyor olmamızdır. Çünkü orada kocaman bir “SEASON PASS” görüyoruz… Ubisoft bırak artık şu DLC olayını. Bioware bile Mass Effect ile bıraktı bu işleri…
Onun dışında oyunun Standart Ve Deluxe Edition adı altında iki ayrı halinin satılacağı kesin. Ara versiyonlar da gelebilir, bilemiyoruz. Ayrıca bir de “Steelbook” verdiği de görülebiliyor. Son olarak, bana biraz da önceki oyunları anımsatan, ekstra bir görev olarak verilen “Secrets of the first Pyramids”. AC II’de ve Ezio’lu seride yer alan mezar görevlerini anımsatacaktır diye düşünüyorum. Tabi farklı bir şey de olabilir.

Ama oyundan beklentilerimin başında, AC II’de tamamladığımız “Truth” görevleri ile bağlantı kurulması geliyor. Desmond her ne kadar o zamanlar antik insanların Mısırdan kaçışını tam olarak anlamasa da bu sefer bizler için daha açıklayıcı durumlar yaşanabilir.

Şahsi görüşüm, oyundan neden bilmiyorum ama çok da umutlu değilim. Belki de beklentileri yüksek tutmamak da güzel olacaktır. Böylece sıkıntı yaşanırsa, “ya o kadar da kötü değil” diyebiliriz…

- Yorumlar -