Bu hafta oyun piyasası hayli yoğun. GTA V için Rockstar Games’in PS4 ve Xbox sürümü çıkış trailerını paylaştıktan sadece 1-2 saat sonra Ubisoft’un sevilen oyunu Assassin’s Creed Rogue’un çıkış trailerı yayınlandı.

Assassin’s Creed serisinin sekizinci ana oyunu olarak piyasaya sürülen AC Rouge, şimdilik sadece PS 3 ve Xbox 360 için çıkıyor. PC sürümünün de 2015’te sürülmesini bekliyoruz.

Oyun genel olarak AC Black Flag ile AC 3 karışımı gibi görünüyor. Deniz aksiyonlarının bol bol yaşandığı bir Kuzey Amerika oyunu olarak karşımıza çıkacak. Ana karakterimiz Shay Patrick  Cormac isimli 21 yaşında bir Assassin. Ancak alıştığımızın aksine oyun bizi Assassin Order’ına ihanet edip Templarlar’a kaymaya zorlayacak.

Assassin’s Creed üçten hatırladığımız Heytam Kenway’i de bu oyunda göreceğimiz söyleniyor. Ayrıca bu oyunda yaşanan olayların daha sonra AC Unity ile çeşitli bağlantıları da olacakmış.

Oyun 1752 ile 1761 yılları arasında Yedi Yıl Savaşları döneminde geçiyor. Kuzey Atlantik Buz Denizi, Alabama, Applachian Nehir Vadisi, New York ve Quebec bölgelerinde oynayabileceğiz.

Oyun 11 Kasım’da Kuzey Amerika için piyasaya çıkarken, Avrupa için 13 Kasım çıkış tarihi olarak belirlenmiş.

İşte yayınlanan trailer:

- Yorumlar -