Assassin’s Creed Origins, Ubisoft‘un seriyi küllerinden yeniden doğurmayı başardığı oyunu olarak dikkat çekmeye devam ediyor. Üstelik ekip de güncellemeler, bedava verilen bazı yenilikler ile birlikte, ücretli DLC’ler ile de hikayeyi de genişletmeye devam ediyorlar.

AC:O için şimdi de yendi DLC, The Curse of the Pharaohs çıktı. Biraz gerçeklikten kopup, daha fantastik bir antik mısır deneyimi yaşacağımız bu eklenti ile; canlanan mumyalar, anubis tipli savaşçılar ve dev akrepler ile kabus gibi bir oyun deneyimi geliyor.


Bu DLC ile sadece yeni bir hikaye ve görev listesi değil, aynı zamanda yeni bir de harita ekleniyor. Buralarda Karnak ve Luxor tapınaklarına erişeceğiz. Ubisoft tarafının yaptığı açıklama şu şekilde;

“Across the Nile, you’ll find the Valley of the Kings, pitted with the plundered tombs of Egyptian royalty. And as he works to quell the spirits of each restless pharaoh, Bayek finds his way into their individual afterlives, which exist as big, self-contained open worlds connected to portals in their tombs.”

The Curse of the Pharaohs ile birlikte, üst seviye oyuncuları bile zorlayacak bir yapının da oyunda yer aldığını belirtelim. Ayrıca Bayek artık 55’inci seviyeye kadar da çıkabiliyor. Bununla birlikte de, 7 adet yeni yetenek ekleniyor. Ve tabi ki, aslında söyleyemeye bile gerek yok ama, yeni kıyafetler, yeni silahlar ve bolca Antik Mısır Mitolojisine ait efsanevi detaylar…

 

 

- Yorumlar -