Oyun dünyasının en iyi askeri simulasyon oyunu olan Arma 3, devasa bir genişlemeye gidiyor bugün. APEX isimli yeni genişleme paketinin de çıkış videosu yayımlandı ve oyun oynanabilir durumda artık. İlk olarka E3’te duyurulan genişleme paketi ciddi bir büyüklüğe sahip.

Tropik ada Tanoa…

Oyuna yeni ve geniş bir hikaye modu daha eklenmesinin yanında, tam 100 km² lik, güney pasifik temalı yeni haritası Tanoa ile de dikkat çekiyor. Elbette böylesine geniş ve yeni bir harita, çok ciddi co-op operasyonlara da ev sahipliği yapacak demektir.

Hikaye modunda ise oyuncular NATO CTRG özel timinin bir üyesi olarak Tanoa adasına gönderiliyor. Üstelik yeni silah güçlerimiz ile de daha geniş bir silah yalpazesi ile oyunu oynayacağız. Tam 13 yeni silah ve 10 yeni araç eklenmiş durumda.

Ancak gene de en ilginç ve çekici nokta, adanın kendisi. Bohemia‘dan yapılan açıklamada “tropik bitkisel örtü, eşsiz doğal güzellikler, zengin bir tarih ve modern yapılı yerleşim yerleri ile Tanoa adası bir çok ilgi çekici mekan içeriyor”. Örnekler arasında şeker kamışı fabrikaları, endüstriyel limanlar, varoş mahalleler ve belki de en güzeli, volkanik bir dağ…

Steam üzerinde satışta olan oyun kesinlikle uzun süreli olarak oynanabilecek güzel bir genişleme paketi olacaktır.

- Yorumlar -