BioWare’in E3’te duyurduğu yeni oyunu Anthem hakkında her gün yeni gelişmeler ortaya çıkıyor. Bunlardan biri de hikayeyi Drew Karpyshyn’ın yazmakta olduğu.

KOTOR, Star Wars: The Old Republic, Mass Effect 1 ve 2 gibi yapımlara imzasını atan Drew Karpyshyn, uzun zamanın ardından tekrar BioWare’e dönmüştü. Ancak ne üzerinde çalıştığını kimseye açık etmemişti. Haliyle bizler de Karpyshyn’ın yeni bir KOTOR oyunu üzerinde çalıştığı varsayımını yapmıştık. Ancak görülen o ki, başarılı yazar bize yeni bir Star Wars oyunu değil, BioWare’in yeni IP’si Anthem’i vermek için stüdyoya dönmüş.

Bu zamana kadar RPG oyunlarına alıştığımız yazar, bu sefer action-adventure tarzında bir oyunun hikayesini yazıyor. Biraz kafamız karışık, acaba BioWare bu oyuna RPG olarak mı başladı acaba? Henüz bilmiyoruz ancak ileride kokusu çıkar. En azından Anthem’de sadece oradan oraya koşup, birilerini vurmayacağımızı görebiliyoruz. Anlaşılan iyi de bir hikaye bizi bekliyor.

- Yorumlar -

Yazar Hakkında

Genel Yayın Koordinatörü

İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde üniversite hayatına başladı. Şu an Ankara'da, Atılım Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde eğitimine devam ediyor. Eski frp sitelerinden Ejderİni'nin ve online oyun platformu Vendetta RPG'nin kurucularından. İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde 2011 yılında BilgiCon etkinliğinin yönetim kadrosunda bulundu. Fantastik, tarihi ve polisiye kitap tutkunu. Piyano ve klavye çalıyor. Küçüklüğünden beri konsol ve bilgisayar oyunu hastası. Bir yandan web masterlık yapıyor.

İlgili Yazılar