2018 yılında da bir çok yeni oyun çıkacak. Bu oyunlardan bazıları tarihin tozlu raflarında kaybolurken, bazıları akıllara ve gönüllere kazınacak. Bazıları büyük beklentiler yaratıp, büyük hayal kırıklıklarına dönüşürken, bazıları da hiç ummadığımız kadar güzel olacak.

Peki 2018’de bizleri hangi oyunlar bekliyor? Sizler hangileri için heyecanlısınız? Şöyle bir ilk beş oyuna kısaca göz atalım.

Kingdom Come: Deliverance

İlk duyurulduğu günden itibaren ilgimizi çeken oyunlardan biri. Gerçekçi orta çağ havasını yansıtacak olması, haritaların uydu görüntüleri üzerinden gerçek bölgeler üzerinden tasarlanması gibi bir çok ilgi çekici detay ile geliştirilen oyun için çok ciddi bir kitle heyecanlı bir bekleme içerisinde.

 

Far Cry 5

Özellikle Far Cry 4’ün 3 ile aynı olması ve Primal’ın da hiç bir yenilik sunmamış olması elbette çok büyük bir kitle kaybı yarattı Ubisoft’a. Ancak Far Cry 5 ile hem serinin köklerinden kopmamak, hem de yeni şeyler sunabilmek adına hummalı bir çalışma sürdürdüklerini belirtiyolar. Şahsen çok bir beklentim olmasa da, oyunun ciddi bir kemik kitlesi var ve beklenenden daha iyi olabilir diye düşünmeden edemiyorum.

We Happy Few

2018’in Nisan ayında erken erişime açılacağı söylenen oyunu bekleyen çok sağlam bir kitle mevcut. 1960’ların temasında, çılgın bir ortamda hayatta kalma çabası vermek de zaten gayet ilgi çekici. biraz Bioshock, biraz Fallout kafaları… Oyun özellikle, 1984 ve Yeni Cesur Dünya gibi kült haline gelmiş, efsanevi kitapların sağlam bir birleşimi iken, kötü bir şey çıkmasını pek beklemiyoruz.

Anthem

Özellikle 2017’de Destiny 2 tam olarak bekleneni karşılamamış iken, Bioware -EA ikilisinin bu alanı boş bırakması beklenemezdi. Gerçi onlar da Mass Effect: Andromeda ile bekleneni veremediler ama, Anthem ile yeni bir alana açılıyorlar.  İlk izlenimlerden çoğu kişi çok memnun olsa da, işin içinde EA olduğu sürece şüpheciyiz. Hele bir gelsin de, o zaman bakarız…

Ama yine de çok ilgi çektiği bir gerçek.

Pillars of Eternity 2: Deadfire

CRPG alanında büyük bir başarı sağlayan Pillars of Eternity, ikinci oyunu ile 2018’de geliyor. Tarzın hayranları sabırsız bir şekilde bekliyor. Alfa testi görüntüleri ve oyun içi videoları bile gayet başarılı. Kickstarter ile başlayan ve gerçekten 2017’nin en iyi oyunlarından biri olan Divinity: Original Sin 2’yi geçebilir mi şimdilik bir şey söylemek zor. Ama zaten bu tarzda, böyle kaliteli çok da seçeneğimiz yok.

- Yorumlar -