2018 Oscar ödülleri sahiplerini buldu. 90. Akademi Ödülleri’nin en büyük kazananı Guillermo del Toro’nun yönetmenliğini yaptığı The Shape of Water filmi oldu.

İşte adaylar ve ödül kazananlar:

En İyi Film

  • Call Me By Your Name
  • Darkest Hour
  • Dunkirk
  • Get Out
  • Lady Bird
  • Phantom Thread
  • The Post
  • The Shape of Water
  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi Yönetmen

  • Christopher Nolan – Dunkirk
  • Jordan Peele – Get Out
  • Greta Gerwig – Lady Bird
  • Paul Thomas Anderson – Phantom Thread
  • Guillermo del Toro – The Shape of Water

En İyi Erkek Oyuncu

  • Timothée Chalamet – Call Me by Your Name
  • Daniel Day-Lewis – Phantom Thread
  • Daniel Kaluuya – Get Out
  • Gary Oldman – Darkest Hour
  • Denzel Washington – Roman J. Israel, Esq.

En İyi Kadın Oyuncu

  • Sally Hawkins – The Shape of Water
  • Frances McDormand – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
  • Margot Robbie – I, Tonya
  • Saoirse Ronan – Lady Bird
  • Meryl Streep – The Post

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

  • Willem Dafoe – The Florida Project
  • Woody Harrelson – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
  • Richard Jenkins – The Shape of Water
  • Christopher Plummer – All the Money in the World
  • Sam Rockwell – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

  • Mary J. Blige – Mudbound
  • Allison Janney – I, Tonya
  • Leslie Manville – Phantom Thread
  • Laurie Metcalf – Lady Bird
  • Octavia Spencer – The Shape of Water

En İyi Orijinal Senaryo

  • The Big Sick
  • Get Out
  • Lady Bird
  • The Shape of Water
  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi Uyarlama Senaryo

  • Call Me By Your Name
  • The Disaster Artist
  • Logan
  • Molly’s Game
  • Mudbound

En İyi Kurgu

  • Baby Driver
  • Dunkirk
  • I, Tonya
  • The Shape of Water
  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

 En İyi Yabancı Dilde Film

  • A Fantastic Woman (Chile)
  • On Body and Soul (Hungary)
  • The Insult  (Lebanon)
  • Loveless  (Russia)
  • The Square (Sweden)

En İyi Animasyon Filmi

  • The Boss Baby
  • The Breadwinner
  • Coco
  • Ferdinand
  • Loving Vincent

En İyi Sinematografi

  • Blade Runner 2049
  • Darkest Hour
  • Dunkirk
  • Mudbound
  • The Shape of Water

En İyi Prodüksiyon Tasarımı

  • Beauty and the Beast
  • Blade Runner 2049
  • Darkest Hour
  • Dunkirk
  • The Shape of Water

En İyi Görsel Efektler

  • Blade Runner 2049
  • Guardians of the Galaxy Vol. 2
  • Kong: Skull Island
  • Star Wars: The Last Jedi
  • War for the Planet of the Apes

En İyi Makyaj ve Saç Tasarımı

  • Darkest Hour
  • Victoria & Abdul
  • Wonder

En İyi Ses Miksajı

  • Baby Driver
  • Blade Runner 2049
  • Dunkirk
  • The Shape of Water
  • Star Wars: The Last Jedi

En İyi Ses Kurgusu

  • Baby Driver
  • Blade Runner 2049
  • Dunkirk
  • The Shape of Water
  • Star Wars: The Last Jedi

En İyi Kostüm Tasarımı

  • Beauty and the Beast
  • Darkest Hour
  • Phantom Thread
  • The Shape of Water
  • Victoria & Abdul

En İyi Orijinal Müzik

  • Dunkirk
  • Phantom Thread
  • The Shape of Water
  • Star Wars: The Last Jedi
  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi Orijinal Şarkı

  • ‘Remember Me’ – Coco
  • ‘Mystery of Love’ – Call Me By Your Name
  • ‘This Is Me’ – The Greatest Showman
  • ‘Mighty River’ – Mudbound
  • ‘Stand Up For Something’ – Marshall

En İyi Belgesel Filmi

  • Abacus: Small Enough to Jail
  • Faces Places
  • Icarus
  • Last Men in Aleppo
  • Strong Island

En İyi Kısa Belgesel Filmi

  • Edith & Eddie
  • Heaven is a Traffic Jam on the 405
  • Heroin(e)
  • Knifeskills
  • Traffic Stop

En İyi Live-Action Kısa Filmi

  • DeKalb Elementary
  • The Eleven O’Clock
  • My Nephew Emmett
  • The Silent Child
  • Watu Wote/All of Us

En İyi Kısa Animasyon Filmi

  • Dear Basketball
  • Garden Party
  • Lou
  • Negative Space
  • Revolting Rhymes

- Yorumlar -