2017’nin bitmesine az bir süre kaldı. Sonbahar döneminde gelecek bir çok da oyun mevcut. Bunları birazcık derleyip, hatırlatalım dedik… Bizleri neler bekliyor bir göz atalım.

Battle Chasers: Nightwar

Kickstarter’dan gücünü alam bir “JRPG”. Küçük bir stüdyo olan Airship Syndicate’in geliştirdiği oyunda, geniş bir hikaye ve bol bol “dungeon”ların olacağı belirtiliyor.

Çıkış tarihi: 3 Ekim 2017

Forza Motorsport 7

Yarış oyunları arasında sağlam bir yere sahip olan Forza Motorsport’un yenisi… Yarı-arcade, yarı-değil durumlu yarış oyunu, bu tarzın tutkunlarını bekliyor olacak.

Çıkış tarihi: 3 Ekim 2017

Inmates

Kabus gibi bir hapishanede uyanıp, doğa üstü güçlerde canavarlar ile karşılaşıp, sırf dekorasyon olsun diye duvarlara asılmış cesetler görmek istiyorsanız (Deli misiniz?) tam size göre bir oyun. Tabi ki oyun “cadılar bayramı”nda geliyor.

Çıkış tarihi: 5 Ekim 2017

Middle-earth: Shadow of War

Bence bu sene çıkacak en iyi oyunlardan biri. Shadow of Mordor’la başlayan efsane hikaye devam ediyor. LOTR serisinin gen güçlü oyunu olacak gibi duruyor. Ayrıca efsanevi Nemesis Sistemi’ni de geliştirdiler ve daha da güzel oldu.

Çıkış Tarihi: 10 Ekim 2017

The Evil Within 2

Resident Evil’dan esinlenilen, daha korkutucu olduğu iddia edilen The Evil Within, ikinci oyunu ile daha fazla korku ve daha fazla vahşey içerdiği belirtiliyor. Serinin hayranları ve Bethesda fanları heyecan içinde.

Çıkış Tarihi: 13 Ekim 2017

South Park: The Fractured But Whole

Absürtlüğün krallığı geri geliyor. Ubisoft, South Park: The Fractured But Whole ile yeniden eğlence basıyor piyasaya. İlk oyunla birlikte South Park hayranları dışında da geniş bir kitle memnun kalmıştı seriden. Bakalım ikinci oyun neler getirecek.

Çıkış Tarihi: 17 Ekim 2017

Destiny 2

Heyecanla beklenen bir oyun daha… Özellikle Blizzard’ın da desteği ve sadece Battle.net üzerinde satılacak olması gibi değişik bir politikaya sahip olsa da, çok büyük bir kitle “çıksa da oynasak” halinde bekliyor.

Çıkış tarihi: 24 Ekim 2017

Assassin’s Creed Origins

Uzun bir aranın ardından, Assassin’s Creed, antik Mısır’da geri geliyor. Bu senenin belki de en çok beklenilen oyunu. İçerisine biraz RPG öğeleri eklemiş durumda. AC ruhunu geri getirebilecekler mi göreceğiz. Mısırda geçmesinin dışında asıl sorum şu; Günümüz de neler oluyor, umarım bu kısmı düzgün tasarlamışlardır.

Çıkış Tarihi: 27 Ekim 2017

Call of Duty: WW2

Open beta sürecine giren ve bu süreci sıkıntılı geçiren Call of Duty, yeni oyunu ile umut vadediyordu. Serinin hayranları dışında, eski kitlesini yeniden kazanabilecekler mi bilemiyorum ama öyle çok büyük bir patlama yapacaklarını sanmıyorum. Büyük beklentiler içerisinde olmayın derim.

Çıkış Tarihi: 3 Kasım 2017

Need for Speed: Payback

The Fast & Furious’un oyunu gibi bir şey, sanırım… NFS Payback, kaosuyla, arabalarıyla, oyun içerisindeki tüm öğeleri ile birlikte sanki bir Hollywood yapımı… The Rock bu oyunda nasıl yer almamış acaba merak ediyorum.

Çıkış Tarihi: 10 Kasım 2017

Star Wars Battlefront II

2005’te çıkan Star Wars Battlefront II değil, 2017 yapımı yepis yeni Star Wars Battlefront II bu. Single-player Campaing’i de olacak olan çoşkulu bir Star Wars oyunu. Şu ana kadar tüm görüşler pozitif oyun ile ilgili.

Çıkış Tarihi: 17 Kasım 2017

- Yorumlar -