Bu haberi daha önceleri yaptığımız bir haberde aslında duyurmuştuk. Ancak o zamanlar resmi açıklama yoktu. Sadece söylentiydi. Şimdi ise Ubisoft resmi açıklamayı yaptı. 2016 yılı içerisinde Assassin’s Creed oyunu çıkmayacak.

Açıklamada AC3 ve sonrasında aldıkları geri dönüşler, özellikle AC:Unity sırasında oyunculardan gelen tepki ve “yeter artık, geliştirin oyunu” isteklerini dikkate alarak, seriye ara verdiklerini söylüyorlar. Bu arayı oyunculardan gelen ve gelecek olan her türlü istek ve geri dönüşü de değerlendirerek, seri için yeni bir çağ açma istekleri olduğunu belirttiler.

Bence, benim en sevdiğim serilerden olan AC serisinin böylesi bir araya ihtiyacı olduğu açıktı ve geç de olsa geldi. Her ne kadar AC: Syndicate ile yarattıkları faciayı bir nebze toplamış da olsalar yeterli değildi ve üzerine cidden düşünüp, zaman harcayarak daha iyisini yapabilecekleri ortada. Umuyorum ki ileride gelecek olan oyun, bizlere hem Assassin’s Creed serisini yeniden sevdirir, hem de oyunun yarattığı o güzel ruhu geri getirir.

Merak edenler için orjinal açıklamaya da buradan ulaşabilirsiniz.

- Yorumlar -