2014 bitti arttık, peki bizleri 2015 neler bekliyor. Heyecanla beklenen, kimimiz için yeni bilgisayar almak, güncellemek için sebep olacak oyunlar var önümüzde.

 

5- Batman: Arkham Knight

2015 için potansiyeli en yüksek olan oyun da diyebiliriz kendisine. Ki zaten Batman… fazla söze gerek bırakmıyor. Ama bir de şu batmobil’i bir görün. O efsane 90’ların dizaynı batmobili alıp; modernize ederseniz bu çıkar.

 

4- No Man’s Sky

Bizce hepimizin sonunda çılgını olacağımız bir oyun. “open world” kavramını aldılar, “procedurally generated open universe” çevirdiler. 32-bit düzeninde yapılan ilk denelemelerden sonra (ki bu bile çok büyük rakamlar demektir) 64-bit desteği ile daha büyük bir evren yaratılabiliyor. Muhtemel gezegen saysı tam 18 kentilyon. Şaka falan değil; gerçek. Tam 18 Kentilyon yani 10^18 yani 1’in yanına 18 sıfır… Adamlara biri dur demeli bence. Neyse, bizlerde bu evreni, sayısız gezegen ve sistemi uzay geminiz ile keşfe çıkacak olan kaşifler olacağız.

 

3- Mortal Combat X

Sadece oyunun trailer’ı bile oyun için heyecan duymaya yeter. Mortal Combat hayranları konsollarının başında, içlerindeki o vahşeti o kadar sağlam şekilde dökecekler ki ortaya… Yeni grafikleri, yeni hareketler, yeni combolar; hepsi heyecan verici.

 

2- The Division

Ubisoft’un 2015’te herkesi kitlemesi umulan oyunu. MMO-FPS, co-op; ne ararsan var. Oyunun ilk izlenimleri o kadar başarılı ki, bu oyunu FPS oynamayanlar bile heyecanla bekliyor. Kesinlikle oynamamız gerekecek The Division’ı. Rahmetli Tom Clancy imzalı bu oyun, takım yönetmeye, taktik savaşmaya, gelişmiş teknolojik ekipmanlı sokak savaşına; Rainbow Six’e, Splinter Cell’e; kısacası bu tarzdan aklınıza gelebilecek herşeye, üstelik çok da iyi ve optimizasyonu geniş duran bir grafik yapısına sahip olarak geliyor. Takımlarınızı şimdiden kurun dostlar.

 

1- The Witcher 3: Wild Hunt

Ve işte 2015’in en çok beklenen oyunu. Geralt abimizin dönüşü. Birinci oyunda yakalanan başarının, ikinci oyunla hem hikaye hem grafik olarak çağ atlatılmasının ardından, 2015 için çok büyük beklentiler doğuran bu oyun, tüm beklentilerinizi karşılayacak. Daha alfa ve beta aşamalarında bile 10 üzerinden 9 alan; daha çıkmadan ödül kazanmaya başlayan oyun, hikayesi ile bizi kesinlikle kendi dünyasına hapsedecek. Dürüst olayım, ben bu oyun için bilgisayar güncellerim… 19 Mayıs 2015 olsa da oynasak bir an önce. Geralt, Triss; özledik sizi.

 

 

- Yorumlar -