Sizi geçmişte yolculuk yaptırıp gülümsetecek bir liste hazırladık. Hepimizin hayranı olduğu Harry Potter serisinde geçen müzik gruplarını inceledik.

1-Weird Sisters

Weird Sisters genç büyücü ve cadılar arasında popüler bir grup. Adının aksine grubun sekiz üyesi de erkeklerden oluşur. Üç büyücü turnuvası geleneği olan noel balosunda “Do The Hippogriff” ve “This İs The Night” parçalarıyla bütün Hogwarts‘ı coşturmuştu. Ayrıca söylemeden geçmeyelim Nymphadora Tonks ve Ginny Weasley grubun büyük fanlarından.

2-The Frog Choir

The Frog Choir Profesör Filius Flitwick tarafından yürütülen ve Hogwarts öğrencileri arasından seçilen bir koro. Film sahnelerine J.K Rowling‘in özel isteğiyle eklenmiş.

3-Hogwarts Orchestra

Orkestra, Hogwarts öğrencilerinden oluşuyor. Orkestra bazen eğlence için çalar. Bazense Frog Choir’e eşlik eder. Şefi Profesör Flitwick’tir.

4-Zombie Ghost Train

Muggle oldukları bilinen ve 2000’lerin sonuna kadar aktif olan Avustralyalı rock grubu. Hermione Granger, Ron Weasley ve Harry Potter, Londra’ya Bill ve Fleur‘un düğününe gittiği sırada Zombie Ghost Train deri ceketi giyen bir muggle geçtiği bilinmekte.

ZGT

5- Nick Cave & the Bad Seeds

Avustralyalı muggle rock grubu. Harry Potter ve Hermione Granger, Lord Voldemort‘un hortkuluklarını yakalamak için kamp yaparken radyoda “O Children” şarkısının çalmasıyla dans etmişlerdi.

Bunların dışında ismini bilmediğimiz çeşitli müzik gruplarından da bahsediliyor. Filmde gördüklerimiz ise bu kadarla sınırlı.

- Yorumlar -